שמעוני. על חודם של 350 קולות (צילום: פלאש 90, חדשות)
איתמר שמעוני. ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני יואשם בקבלת שוחד ובהפרת אמונים. ההחלטה להאשים את שמעוני התקבלה לאחר שפרקליט המדינה שי ניצן לא השתכנע מטענותיו של שמעוני, והוא החליט להעמידו לדין. עבירות המין שהוזכרו במהלך חקירתו של שמעוני נדרשות בהשלמת חקירה, והן יתווספו בהמשך לכתב האישום רק במידת הצורך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש אוגוסט הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת להגיש כתב אישום חמור נגד איתמר שמעוני, בכפוף לשימוע. בפרקליטות לא קיבלו אז את המלצת המשטרה להאשים את שמעוני בעבירה של בעילה אסורה בהסכמה, והאישומים שהוצגו נגעו רק לעבירות הכלכליות שביצע לכאורה על מנת לשלם "דמי שתיקה" למתלוננות בעוד סעיף עבירות המין נמחק.

התיק נגד שמעוני נחקר על ידי יחידת להב 433 של משטרת ישראל בליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ורשות המסים. במשטרה שבו והדגישו כי התגבשה תשתית ראייתית נגד שמעוני לשני מקרים של בעילה אסורה בהסכמה, לקיחת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, שיבוש חקירה ואיסור הלבנת הון.

עוד ציינו בפרקליטות כי שמעוני חתם על הסכמי פיצוי עם נשים שעבדו תחתיו וטענו לפגיעה מינית מצידו. "בכדי לממן הוצאות אלו פנה שמעוני למקורביו, ואלו פעלו לגיוס הכספים ממקורות שונים. בידיעת שמעוני, גייסו המקורבים כספים מיזמים וקבלנים שונים הפעילים בעיר אשקלון, ולעיתים אף השתמשו בהסכמי הלוואה פיקטיביים לצורך הסוואת פעולות אלו", נכתב בהודעת הפרקליטות בקיץ האחרון. "בין היתר הועברו לשמעוני כספי שוחד בסך של 366,000 שקלים באמצעות עסק לתיווך נכסים שהוקם על ידי אחיו, אשר בפועל כמעט לא עסק בתיווך אלא שימש למטרה זו של העברת כספים לטובת שמעוני, במסווה של תמורה עבור עסקאות תיווך מאת איש עסקים".