חבר הכנסת באסל גטאס לא ידע שהמשחק נגמר, שהכול תועד וצולם, שהראיות חד משמעיות, ושהוא בדרכו להסרת חסינות ולכתב אישום, ומשם ודאי לעונש כבד. לפני שנחשף לתיעוד המפליל, הוא עוד הכחיש. הוא לא ידע שאסיר העולם ווליד דקה, שאליו יועד משלוח הטלפונים, הפליל אותו בחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

וכך נשמעו חילופי הדברים בין חוקר המשטרה לבין חבר הכנסת, עוד לפני שידע על התיעוד המפליל:

חוקר: "אני אומר לך שאתה תיאמת בטלפון עם ווליד דקה, את הטלפונים הניידים לתוך קציעות. מה אתה אומר על זה?".
גטאס: "לא".
חוקר: "לא נכון? ואם אני עכשיו אומר לך שווליד מסר בחקירה שלו שאתה ידעת שבחבילה שאתה מכניס לבית הסוהר יש טלפונים ניידים, מה אתה אומר על זה?".
גטאס: "שקר מוחלט".
חוקר: "מי משקר?"
גטאס: "אם הוא אמר את זה, הוא משקר".
חוקר: "ווליד מציין באופן מפורש שהוא יצר איתך קשר לפני המפגש בבית סוהר ונתן לך הנחיות מפורשות מאיפה לקחת את הטלפונים הניידים. מה אתה אומר?".
גטאס: "לא נכון. ואם אתם כל כך חכמים וכל כך מתוחכמים, מצותתים לטלפונים האלו בכלא, שאתם יודעים שהם קיימים, אז אני רוצה לבקש, ואני אגיע (עם זה) לעליון, שתשמיעו לי את השיחות, ואז תראו בדיוק שזה מאשר את הגרסה שלי שאני לא ידעתי... אם באמת ידעתם שזה ציוד תקשורת, במקום לטמון לחבר כנסת מלכודת, בכל מדינה מתוקנת בעולם היו מזהירים את חבר הפרלמנט מפני דבר כזה".

עיכובו של הח"כ מחוץ לקציעות
גטאס מחוץ לכלא קציעות | צילום:

בשלב הזה הציגו החוקרים לגטאס את הצילומים, המתעדים את כניסתו לכלא קציעות, את פגישתו עם דקה, מי שהורשע במעורבות בחטיפתו וברציחתו של החייל משה תמם ז"ל, ואת פגישתו עם באסל ביזרי, דובר האסירים הביטחוניים בכלא, שאותו לא פגש גטאס קודם לכן.

גטאס נראה בודק שקצין שירות בתי הסוהר עזב את החדר ומוודא שהשטח פנוי, אז העביר את המשלוח. קודם את הטלפונים הסלולריים, אחר כך את המסמכים. רק אז, בחדר החקירות, הבין גטאס שנתפס. ואז החל להיתמם, וכך זה נשמע:

גטאס: "אם היה לי שמץ של חשד או מושג שזה, כפי שאתם טוענים, כלל 12 טלפונים, אפילו 5 או 6, לעולם לא הייתי עושה את זה".
חוקר: "עובדה שבחבילות שהעברת לבית הסוהר, ואתה מודה שהעברת חבילות, היו 12 טלפונים, 16 כרטיסי סים, 2 מטענים, אזניות, ואתה טוען שחשבת שבחבילות יש חומר כתוב... איזה הסבר יש לך שהיה שם גם חומר כתוב?".
גטאס: "אם כל מה שאתה אומר היה בתוך החבילות שהעברתי, אז מישהו בעצם טמן לי פח והשתמש בעובדה שיש לי את הזכות לבקר בכלא, ושיש לי ממניעים הומניטריים את היכולות להעביר חבילות שכוללות חומר כתוב, ועל ידי כך בעצם בגד בי".
חוקר: "אז מי זה המישהו הזה?".
גטאס: "שוב, אני לא רוצה לציין את השם שלו".

גטאס בבית המשפט, ארכיון (צילום: יאיר שגיא)
גטאס בבית המשפט, ארכיון | צילום: יאיר שגיא

חוקרי המשטרה גם הצליחו לשים יד על מצלמת אבטחה שתיעדו את המפגש בין חבר הכנסת עם הסייען שלו, מסעדן מבאקה אל גרבייה. השניים נפגשו במרכול בתחנת הדלק בבאקה אל גרבייה: הסייען הגיע עם שקית לבנה, שאותה הניח, על פי עדותו, ברכבו של גטאס, שנראה בתוך המרכול. הכול היה מתוכנן בקפידה, כך עלה מתמלילים נוספים שנחשפים כעת:

חוקר: "אתה אמרת שחקירה הקודמת שאתה  קיבלת חבילה בדרך. אתה יכול להגיד לי איפה בדיוק בדרך?".
גטאס: "אני קיבלתי את החבילה ממישהו שאני לא רוצה למסור את שמו".
חוקר: "איפה בדרך?".
גטאס: "נפגשנו באמצע הדרך בכביש 6... בתחנת מנוחה".
חוקר: "אני אשאל אותך עוד פעם אחת – ממי קיבלת את החבילה הזאת?".
גטאס: "אני לא רוצה להגיד את השם שלו... מספיק שאני כתוצאה מכל הסיטואציה הזו משלם מחיר יקר".

כתב האישום נגד גטאס כבר מוכן, חסינותו כבר הוסרה. הראיות בתיק הזה, ראינו, חד משמעיות.

חבר הכנסת באסל גטאס מסר בעקבות חשיפת חקירותיו כי "הפרסום המגמתי והמעוות", כהגדרתו, רק מחזק את גרסתו בנוגע ל"האשמות השווא" לפיהן העביר טלפונים.