מעצר הנאשם הוארך. אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: zurbagan, 123RF

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה עצרה הבוקר (חמישי) קצין במשמר הגבול המשרת באזור ירושלים בחשד שביצע מעשה מגונה בכוח וניסה לאנוס חיילת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, הקצין ביצע את העבירות במהלך פגישה בין השניים לפני כשבוע. בהמשך היום החשוד יובא לבית משפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרו. 

מעצר הקצין מגיע חודש וחצי אחרי שהוגש כתב האישום לבית המשפט השלום בירושלים נגד דניאל יעקב, שוטר סיור בן 37 המשרת באזור ים המלח, בגין מעשה מגונה והטרדה מינית של חיילת בשירות חובה.

"עצר את הניידת בנקודה חשוכה ותקף חיילת"

על פי כתב האישום, אסף השוטר את החיילת מהמוצב בו שהתה אל תחנת המשטרה בשעות הערב. במהלך הנסיעה המשותפת של השניים שאל השוטר את החיילת מה הטעם שלה בבנים, האם היא בתולה, מה היא עושה עם בנים ומתי הייתה החוויה המינית האחרונה שלה. החיילת נמנעה מלהשיב, אך הנאשם הפציר בה לענות וביקש שתהיה כנה.

בשלב זה עצר הנאשם את הניידת בנקודה חשוכה בתואנה כי הוא זקוק למנוחה וביקש מהחיילת שתעסה אותו, אך היא סירבה והצהירה שהיא "לא טובה בזה". השוטר הציע ללמד אותה לעסות בעודו מניח את ידיו על כתפיה ומסובב את גופה. לפי כתב האישום המתלוננת קפאה במקומה ובשלב מסוים יד השוטר גם הונחה על ירכה אך צעד זה זכה לתגובה תקיפה: "אתה לא מתקרב אליי ולא נוגע בי", אמרה לו.

על פי כתב האישום, במעשיו עשה הנאשם מעשה מגונה במתלוננת בלא הסכמתה והטריד אותה מינית בהתייחסויות חוזרות המתמקדות במיניותה כאשר הראתה לו שאינה מעוניינת.