חשד לפגע וברח. אילוסטרציה (צילום: דניאל נחמיה, החדשות)
ארכיון | צילום: דניאל נחמיה, החדשות

לילה שלם בניידת המשטרה: גבר בן 35 נעצר עם שלושה בני אדם נוספים בהרצליה פיתוח בחשד להחזקת נשק. בתום חקירתו בתחנת גלילות, כלאו אותו השוטרים בניידת המשטרה שחנתה בחצר התחנה, במקום בתא מעצר רגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב, טען נציג המשטרה, רס"ב גדי סלניקר, כי "זה מה שיש, אלו האמצעים. הניידת הוצאה מהסיור באותו הערב וניתנה לו כבית מלון. מה רע ברכב? המשטרה נתנה לו רכב שהיה צריך לפטרל באזור. זה מצביע על ההתייחסות אליו כאישיות ונתנו לו גם אוכל ושתייה ואפשרות לישון ברכב".

"ריבונו של עולם, התייחסו אליו כמו כלב", אמר סנגורו של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד תאמר עובייד. "אני לא מבין למה לא ניתן להעבירו לתא מעצר. התחנה נמצאת דקות נסיעה ספורות מאבו כביר".

"נעלו אותו בניידת, השאירו לו פתח קטן בחלון", הוסיף הפרקליט. "הוא היה צריך לישון שם. אני מזכיר כי מדובר בינואר וקר בחוץ. זו רמיסה של הזכויות הבסיסיות ביותר, אני דורש שהנושא ייבדק על ידי המחלקה לחקירות שוטרים".

מפרוטוקול הדיון בבית המשפט עולה גם כי בניגוד לנהלים - חקירת החשוד כלל לא תועדה והדבר מקשה על התקדמות החקירה. השופט הבכיר דניאל בארי ציין כי "לא היה מקום להחזיק את החשוד במעצר בתוך ניידת משטרה והיה רצוי כי חקירתו תתועד". עוד קבע השופט בהחלטתו כי יש לבצע בדיקה דחופה של מפקד המרחב ולהעביר את ממצאי הבדיקה לבחינת בית המשפט בדיון הבא שיתקיים בנושא.