"הוא שלח את היד, אני התכווצתי וקפאתי": המתלוננת נגד בכיר בחברת רמי לוי בחשד שהטריד אותה מינית מדברת - ומספרת את שעבר עליה. הטענות על חשד להטרדה מינית בחברה עלו לראשונה בריאיון שקיים יגאל מוסקו ב"אולפן שישי" עם אלקי אלון, מנהל פעילות הסלולר של רמי לוי.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אני עבדתי ברמי לוי תקשורת בתקופה שהחברה רק עלתה לאוויר, הייתי אז דתייה עם כיסוי ראש", סיפרה המתלוננת במסיבת עיתונאים שכינסה. "היה מנכ"ל שהיה אחראי על החברה ועבד תחת רמי לוי. ההתנהגות שלו הייתה לא נעימה, פלרטטנית כזו".

לדבריה, הוא היה מגיע למוקד הטלפוני שבו הבנות עובדות, מדבר איתן, שואל שאלות - ואף מניח עליהן יד: "הוא נגע לי בכיסוי הראש. הייתה תחושה של משהו אבהי. כמו דוד, כי הוא נורא מבוגר. לא הייתה הרגשה שמשהו הולך לקרות, אבל זה לא נעים". היא טוענת שמנהליה ידעו על ההתנהגות של העובד - ומנהלת המוקד ביקשה ממנו גם ללכת לחדר כי הוא מעיק.

"הוא שלח ידיים וחזר על זה שוב ושוב"

במקרה אחר, היא מספרת שנתקלה ברכב של החברה כשחיכתה לאוטובוס מתחת לביתה, והמנכ"ל שנהג בו אמר לה: 'בואי, אני אקח אותך'. "אחרי שחשבתי על זה שוב הסכמתי לעלות, והוא אמר שאבוא לשבת לידו ושאין לי ממה לחשוש".

"התחלנו את הנסיעה והוא התחיל לשאול אותי על סקס, אם דתיים נהנים בסקס", היא מספרת. "הוא הביך אותי ולא עניתי. הוא שאל אותי אם לכל הדתיות יש רגליים כאלו יפות והציע לי לעלות אליו לדירה. אמרתי כמה פעמים שלא", שחזרה.

לטענתה "הוא אמר שנראה שחם לי והעביר את היד מעליי ובחזרה. הוא נגע לי ברגליים והכניס את הידיים מתחת לחצאית. התכווצתי וקפאתי. לא יכולתי להגיד כלום ולא יכולתי לזוז - והוא המשיך עם הידיים לכיוון הצוואר והשרשרת שעל צווארי. בגלל שהוא נהג הזיז את היד, אבל אחר כך הוא חזר על זה".

"חשבתי שייקח אותי לסמטה חשוכה"

"כשהגענו לבית שלי הוא אמר לי: חבל, את לא רוצה שנישאר, שנדבר. במהלך הנסיעה שלחתי הודעה לבכיר בחברה שיעזור והוא ניסה לעזור בשיחת טלפון איתו. הרגשתי שאני חייבת לצאת. ידעתי שאם אני נשארת באוטו הוא מכניס אותי לסמטה חשוכה. יצאתי מהאוטו ורצתי עד הבית. באותו ערב התקשרתי למנהל בכיר בחברה ואמרתי לו שאותו מנכ"ל נגע בי. הוא היה בהלם ואמר שיטפלו בזה".

"לא טיפלו בעובד שהתלוננתי נגדו" (צילום: חדשות 2)
"לא טיפלו בעובד שהתלוננתי נגדו" | צילום: חדשות 2העובדת טוענת כי מאז המקרה היא בטראומה - ומתקשה להתאושש, וכי לא השתנה דבר בחברה: "המנכ"ל המשיך לעבוד בחברה, להסתובב ולבוא לדבר איתי כאילו לא עשה כלום. רמי לא קרא לי לעולם ולא דיבר איתי על זה. מאז אני חוששת לעבוד. גם בעבודה הכי פשוטה במסעדה, שמנהל רוצה להעלות לי את השכר, אני בטוחה שהוא רוצה ממני משהו".

לדבריה, "הדבר הגרוע הוא שהוא המשיך להטריד עוד בנות. הוא נשאר שם. ואני לא יודעת על שום דבר שרמי לוי עשה. לאחר מכן הוא עזב אבל בצורה מטייחת ומטושטשת. אמרו לי לא להגיד שום דבר ושכלום לא ייצא החוצה. אני עזבתי אחרי כמה זמן כי הבנתי שלא יעשו שום דבר".

"מדובר בעובדת שעברה הטרדה מינית מילולית ופיזית אשר הושתקה והוסתרה על ידי רמי לוי ובכירים נוספים", מסרה פרקליטתה של המתלוננת, נעמי לנדאו. "לאחר שתלונתה טויחה על אף פניותיה החוזרות, היא נאלצה לעזוב את עבודתה זמן קצר אחר כך. המתלוננת עברה טראומה קשה ועד היום היא לא הצליחה להשתקם ולחזור למסלול חיים נורמטיבי. היא עברה השפלה נוראית, אירוע קשה, ואסור לעבור לסדר היום על דבר כזה. הגיע הזמן שבשנת 2016 אנשים יבינו שאישה אינה רכושו של איש, שגופה אינו ברשות הרבים, ומי שלא הפנים זאת, עלול לשלם מחיר יקר מאוד. בכוונתנו להגיש בשם המתלוננת תביעה נגד כל המעורבים".