738919
בבדיקה נמצא כי המתלוננת דוברת אמת | צילום:

בדיקת הפוליגרף של המתלוננת נגד סילבן שלום נחשפת: לאחר שחשפנו הבוקר כי המתלוננת נגד השר לשעבר דרשה פיצוי עתק בתמורה לשתיקתה - ולאחר שהתברר כי הגישנ נגדו תלונה רשמית ראשונה במשטרה בחשד להטרדה מינית, תוצאות בדיקת הפוליגרף הפרטית שערכה נחשפות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המתלוננת נגד השר לשעבר שטוענת שהטריד אותה מינית, ערכה בתחילת ינואר בדיקת פוליגרף פרטית - במסגרתה נשאלה מספר שאלות אודות הפרשה:

השאלות שנשאלה המתלוננת בבדיקה
השאלות שנשאלה המתלוננת בבדיקה | צילום:


ממצאי הבדיקה עולה כי לא נמצאו תגובות פיזיולוגיות שמעידות על אמירת שקר, משמע - שהמתלוננת נמצאה דוברת אמת. כעת על המשטרה לבדוק האם אכן מדובר במקרה זה בהטרדה מינית.

המתלוננת דרשה פיצוי עתק בתמורה לשתיקתה

הבוקר פרסם לראשונה כתבנו גיא פלג כי אישה כבת 60 ששהתה בבית הזוג שלום דרשה מהשר לשעבר 700 אלף שקלים בתמורה לכך שלא תתלונן נגדו על עבירות מין שביצע בה לכאורה. מוקדם יותר פרסמה הדס שטייף בגלי צה"ל כי נגד שלום הוגשה תלונה ראשונה במשטרה על הטרדה מינית.

כבר לפני כחודש וחצי פנתה האישה, קוראת בקלפים, לשר לשעבר באמצעות עורך דינה ודרשה את הכסף בתמורה ל"יישוב העניין". היא טענה כי בזמן שהייתה בביתו הוא נגע בניגוד לרצונה בשערה וברגלה והמשיך למרות ניסיונותיה להדוף אותו.

למכתב ששלח עורך הדין של האישה לסילבן שלום צורפה גם בדיקת פוליגרף שעברה המתלוננת. על פי הדיווח בגלי צה"ל, ההטרדה המינית התרחשה בזמן מפגש בין השניים לפני שלוש שנים. לטענתה, כתוצאה מהמקרה נותקו קשריה ארוכי השנים עם בני הזוג.

רעייתו של שלום: "אנחנו איש אחד" 

אשתו של השר, ג'ודי ניר מוזס שלום, הגיבה להתפתחויות בדף הטוויטר שלה וכתבה: "אני ובעלי, יחידה אחת". אתמול, השתתפה שלום בוועידת נשים ועסקים בירושלים וסיפקה התבטאות שעשויה להתפרש כרמיזה לתלונה. כשנשאלה במהלך הפאנל מה התכונה הכי בעייתית שלה, ענתה "נקמנות".

תלונה ראשונה. סילבן שלום (צילום: גיגי באדיבות mako)
בני הזוג שלום | צילום: גיגי באדיבות mako

לפני פחות משלושה חודשים הגיש סילבן שלום את התפטרותו מהכנסת בעקבות עדויות נגדו על הטרדות מיניות שביצע לכאורה. בהודעת ההתפטרות הלקונית שלו לא ציין שלום את הרקע למהלך, אך מספר ימים קודם לכן אמר: "משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת".

השר כתב כי "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים, מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר. קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי, ילדיי ואמי המבוגרת".