ניסים מלכה, ארכיון (צילום: חדשות)
ראש עיריית קריית שמונה, ניסים מלכה | צילום: חדשות

הותר לפרסום: ראש עיריית קריית שמונה ניסים מלכה נחקר שלשום (שני) באזהרה בחשד לעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בתום חקירתו הוא נשלח למעצר בית של חמישה ימים והורחק מהעירייה למשך 15 יום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, מלכה קיבל תרומות בתמורה לקידום ענייניהם של אנשי עסקים בעלי עניין בקריית שמונה. מדובר בתרומות שנועדו לממן פעולות שניהל מלכה במערכת הבחירות לראשות העירייה.

במסגרת הפרשה נעצר ונחקר גם מנכ"ל העירייה, אשכול שוקרון, החשוד בקבלת תרומה מבלי שדיווח על כך. גם הוא, כמו ראש העירייה, נשלח לאחר המעצר ביחידת להב 433 למעצר בית של חמישה ימים והורחק מהעירייה ל-15 ימים.

מלכה: "אני חף מפשע"

החקירה החלה בעקבות מידע שהעביר מהנדס העירייה למבקר המדינה. בעקבות זאת הוא קיבל מעמד של חושף שחיתויות. באמצעות עורך דינו, מסר הבוקר מלכה: "אני נקי, אני חף מפשע".

"ראש עיריית קריית שמונה כופר בכל החשדות בהן נחשד", אמר פרקליטו של מלכה, עו"ד אבי חימי. "מדובר בקומץ של חורשי מזימות שכל מטרתם להדיח אותו מתפקידו. ראש העיר ימשיך לשרת את תושבי העיר בהצלחה רבה. ראש העיר סומך על משטרת ישראל שתגיע לחקר האמת".

חימי הדגיש כי מי שטיפלו בכל קמפיין הבחירות היו בנו של מלכה ומנכ"ל העירייה, וכי למלכה אין ספק שהוא יכול להוכיח את חפותו. הפרקליט אף ציין כי לאותם יזמים שעל פי הנטען תרמו למערכת הבחירות של מלכה לא ניתנה שום הטבה וכי ענייניהם לא קודמו בניגוד למה שנטען.

בהכנת הידיעה השתתף גיא ורון.