מעצרו של החשוד בסימום הוארך (צילום: חדשות 2)
ידע שבעבר הגיבה רע לסם. זכות | צילום: חדשות 2

בבית החולים איכילוב בתל אביב עדיין מאושפזת מושית פישר, בת 23 מראשון לציון, שפונתה במצב קשה לאחר שהתמוטטה במהלך בילוי במועדון הבלוק בעיר בלילה שבין שישי לשבת. הבוקר (ראשון) האריך בית המשפט את מעצרו של בן זוגה לשעבר הוד זכות, החשוד שסיפק לה את סם, שגרם לה להרעלה חמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטוען המשטרתי בתיק, משה פרויסטרו, אמר במהלך הדיון כי החשוד "ידע כי פישר לקחה בעבר סם דומה בחו"ל וזה גרם לה להרגשה לא טובה". החשוד הוד זכות מחזיק בתיק פלילי לאחר שב-2006 הורשע בעבירות סמים. העבירות המיוחסות לו כעת הן ייצור, ייבוא, מסחר ואספקת סמים, קשירת קשר לביצוע פשע ושימוש עצמי בסם.

אין תמונה
פישר. סבלה ממחלות רקע?

סניגוריו של החשוד, עורכי הדין אייל אבולפיה ויוסי פריינטי, הצהירו כי ישנה עדה המעידה על כך שהחשוד שהה עמה במהלך הערב כולו והעלו את האפשרות שפישר סבלה מהרעלת מים. הטוען המשטרתי הודה כי נפתחה בדיקה לגבי מחלות רקע שמהן סובלת פישר. במשטרה ממשיכים לבחון ראיות, בהן גם תיעוד מצלמות האבטחה במועדון, במטרה להבין טוב יותר את מאורעות הערב.

גם מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה, רפי מיכאלי - חברו של זכות - הוארך בארבעה ימים. על מיכאלי נגזר בעבר מאסר על תנאי בגין עבירות סמים, האחרונות בהן בשנת 2012. בדיון בהארכת מעצרו חשף הטוען המשטרתי כי החקירה מתמקדת כעת בסברה כי פישר לא נטלה את הסם מעצמה, אלא סוממה.

האם: "מושית לא שותה, לא מעשנת - ובטח שלא עושה סמים"

אמה של פישר התעקשה אמש כי בתה "לא שותה, לא מעשנת ובטח שלא עושה סמים. היא יצאה לבלות אחרי הרבה זמן שלא יצאה. זה היה יום ההולדת של אבא שלה, אז היא בטח לא שתתה ולא כלום". במשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע ובודקים בין היתר את האפשרות שהיא סוממה. בהסכמת הבעלים הוחלט כי המועדון ייסגר עד מחר ובהתאם לחקירה יוזמן הבעלים לשימוע.

לדברי ד"ר אסתי דהן מבית החולים איכילוב, שטיפלה בצעירה, התסמינים שמהם סובלת מושית מצביעים על הרעלה. "כשמחברים הרעלה לבילוי במועדון, אז כמובן שעולה חשד לסמים, זאת הנחת העבודה שלנו", היא אומרת. ד"ר דהן הדגישה כי לא מדובר בסם אונס והוסיפה: "זו תופעה מאוד שכיחה בסופי שבוע בתל אביב, אבל הרעלה כזאת חמורה ומהירה בבחורה צעירה ובריאה עוד לא ראיתי".