חשד להטרדה מינית במשרד הביטחון
חשד להטרדה מינית במשרד הביטחון | öéìåí:

ביום חמישי האחרון פרש מתפקידו עו"ד בני כהן, סגן היועץ המשפטי למערכת הביטחון על רקע טענות להטרדה מינית של עובדת בכירה במשרד. אלא שכעת מתברר כי עו"ד כהן הועדיע על פרישתו בעקבות הסכם שנשמר עד כה בסוד.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ראשית הפרשה לפני מספר חודשים, אז נשלחה תלונה אנונימית למנכ"ל משרד הביטחון לפי עו"ד כהן מטריד באובססיביות עובדת בכירה אחרת במשרד. שר הביטחון ומנכ"ל המשרד מורים לממונה על מניעת הטרדות מיניות לבדוק את הנושא וכעבור זמן מה מחליטים להעביר את הטיפול בפרשה לנציבות שירות המדינה.

החוקרים בנציבות גובים גרסה מהעובדת שמסרבת להתלונן באופן רשמי. לפי גרסתה עו"ד כהן הטריד אותה מינית במשך כמעט שבע שנים, כשבחלק מהמקרים מדובר גם בחשדות לביצוע מעשים מגונים.

החוקרים קיבלו את אישור היועץ המשפטי לממשלה, ולאחר מכן זימנו לחקירה את עו"ד כהן במספר הזדמנויות. בחקירה מושמעות בפני עו"ד כהן הקלטות של שיחות בינו לעובדת, בהן היא משוחחת איתו בענייני עבודה והוא השיב לה בשפה אחרת לחלוטין. בתגובה, אמר עו"ד כהן חוקרים שהעובדת ניסתה "להתחיל" איתו בסיטואציות המדוברת והכחיש שהטריד אותה מינית או ביצע בה מעשים מגונים.

הצדדים חתמו על הסכם

עו"ד כהן, נכה המרותק לכיסא גלגלים, חשוד גם בחדירה למחשבה הפרטי של העובדת, עבירה חמורה כשלעצמה. למרות החשדות הכבדים, ההקלטות, העדויות והמידע שיש בידי החוקרים, מחלקת המשמעת בנציבות שירות המדינה הגיעה למסקנה שלא ניתן עם להגיע עם התיק לכתב אישום. בנציבות הסבירו כי ההחלטה התקבלה בשל סירובה של העובדת להגיש תלונה נגד עו"ד כהן. "זה מקרה חולני שלא זכור לי כמותו בשירות המדינה, אלא שלא היתה ברירה לנהוג כפי שנהגנו", טען גורם בנציבות.

בשל כך, הגיעו עו"ד נבות תל צור המייצג את כהן ונציבות שירות המדינה להסכם לפיו עו"ד כהן יפרוש מתפקידו בו כיהן במשך עשרות שנים. כמו כן התחייב כהן שלא לשוב לשירות המדינה בשלוש השנים הקרובות.

מעו"ד בני כהן נמסר בתגובה: "אלו טענות הזויות ומופרכות שרובן דברי עלילה שהוכחשו על ידי בחקירתי. לא חתמתי על הסכם כלשהו עם נציבות שירות המדינה".