פעיל השמאל עזרא נאווי (צילום: פלאש 90)
המלצה להעמידו לדין. נאווי | צילום: פלאש 90

משטרת מחוז ש"י הודיעה הערב (ראשון) כי היא ממליצה להעמיד לדין את פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי בגין עבירות של מגע עם סוכן זר וקשירת קשר לביצוע פשע. לפני מספר ימים העבירו החוקרים את תיק החקירה לידי הפרקליטות, שתצטרך להחליט האם לאמץ את המלצת המשטרה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נאווי נעצר בעקבות תחקיר בתכנית "עובדה", שבו תועד נאווי כשהוא מעביר לידי הביטחון המסכל הפלסטיני מידע אודות פלסטינים שמעוניינים למכור קרקעות ליהודים. בתיעוד נחשף עוד כי נאווי מודע לכך שהעברת המידע מסכנת את חייהם של אותם פלסטינים.

מעצרו התרחש בחודש ינואר האחרון בנמל התעופה בן גוריון לאחר שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני כי בכוונתו לעזוב את הארץ. בהתחלה נחשד נאווי גם בעבירות של ניסיון לגרום למות אדם, קבלת דבר במרמה והחזקת סכין.

במסגרת התחקיר סוכן שתול של עמותת הימין "עד כאן" הצליח להקליט את נאווי מעיד כיצד הוא מוסר שמות של פלסטינים המבקשים למכור אדמות ליהודים לשירותי הביטחון הפלסטיניים, תוך שהוא מודע לגורל הצפוי להם.

"אני מוסר אותם ישר לשירותי הביטחון הפלסטיני", סיפר נאווי בתיעוד. כשנשאל נאווי מה עושה המשטרה הפלסטינית באותם מוכרי קרקעות הוא ענה: "היא תופסת אותם, הורגת אותם".