הילי סובול ז
שירי סובול בבית המשפט, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-9 ימים את מעצרם של שירי סובול, אחותה של הילי ז"ל, ודוד ערן, בן זוגה של שירי, החשודים במעורבות ברצח. "דומני כי חומרי החקירה מחזקים את החשד נגדם", אמרה השופטת רונית פוזננסקי כץ.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מגיש לבית המשפט מכתב של שירי לאמה, היא כתבה בכתב ידה את גרסתה", אמר עו"ד גיל פרידמן, פרקליטה של שירי סובול, לשופטת. "אני מצהיר כאן שהמכתב הזה, עין לא ראתה אותו מהרגע שהיא כתבה אותו. אני מעביר אותו למשטרה".

פרידמן אמר לחדשות 2 Online כי במכתב הביעה שירי געגועים לאחותה. לדבריו, שירי כתבה כי למרות העובדה שהן נהגו לריב, היא לא חלמה בחלומות הכי גרועים שלה שאחותה תמות. "היא כל כך רוצה להיות ליד אחותה, לחבק אותה שוב והיא מרגישה ייסורי מצפון שהיא התווכחה איתה על כל מיני דברים שעכשיו נראים לה שטותיים", הוא אמר. "היא מרגישה שלקחו לה משהו מהלב, חצי מהחיים שלה".

"הילי, אני מתגעגעת אלייך מאוד", כתבה שירי - כך לדברי סניגורה. "תסלחי לי על כל המריבות שהיו לנו, אני לא יכולה להירדם בלילה בלעדייך".

עוד הוסיף עו"ד פרידמן כי "מרשתי מכחישה את המעורבות שלה. היא נתנה לדוד להיכנס לדירה כי לא חשבה שהוא רצח. היא לא יצאה מהבית משעות הבוקר, והדקירות היו בחוץ. אני מבין את החשדות, אבל מפה ועד להחשיד ברצח המרחק הוא גדול. אני מבקש מבית המשפט שיעשה הבחנה בין החשודים".

שירי והילי סובול
הילי ז"ל ושירי סובול | צילום: חדשות 2

"אנחנו עדיין לא מפרידים בין מידת המעורבות של שני החשודים", אמר מוקדם יותר בדיון הנציג המשטרתי. "מי החזיק סכין?", שאל פרקליטו של ערן, עו"ד ששי גז. "אני יכול לאשר שהלקוח שלך החזיק בסכין", השיב לו נציג המשטרה.

"מה לגבי החשודה השנייה?", הוסיף לשאול עו"ד גז. "אני מתייחס בינתיים רק ללקוח שלך", הבהיר הנציג המשטרתי. עם זאת, בהמשך הוא אמר כי: "בשלב זה, כיוון שאין הבחנה, העבירות מיוחסות לשני החשודים. אנחנו חושדים שהוא (דוד ערן) זה שביצע".

732055
צילום:

"חשד שהילי ז"ל נדקרה ביותר מכלי נשק אחד"

במהלך הדיון הגיש נציג המשטרה לשופטת דוח סודי ואמר כי חלה התפתחות בחקירה. לטענתו, "יש חשד שיש יותר מכלי נשק אחד שבאמצעותו הילי ז"ל נדקרה". עם זאת, הוא הבהיר כי אין חשד שאדם נוסף, מלבד שירי ודוד, היה מעורב ברצח.

בימים האחרונים ערכה המשטרה עימות בין השניים - מפגש שהוביל לחילופי האשמות, אך מבלי שהתברר המניע למעשה. במקביל, ממשיכה המשטרה לאסוף ולנתח את הממצאים מזירת הרצח.

בחקירתה במשטרה הודתה תחילה האחות התאומה ברצח, אך מאוחר יותר חזרה בה מההודאה ושינתה את גירסתה. גם פרקליטיו של דוד ערן הכחישו את כל החשדות המיוחסים לו וטוענים שהוא לא רצח את הילי. המניע לרצח עדיין לא פוענח.

על פי ההערכות האחרונות שעולות מהחקירה, בשלב זה יהיה קשה להאשים את שירי בשידול לרצח - עבירה שהעונש עליה הוא מאסר עולם חובה, כפי שהוטל למשל על מרי פיזם. הראיות בנוגע לחשד לפיו שירי הנחתה את ערן דוד לרצוח את אחותה קלושות, למרות תרגיל החקירה בו צעק לה החבר במסדרון: "עשיתי את זה למענך".

הראיות מוכיחות: הדוקר התכוון לרצוח את הילי

האפשרות הסבירה יותר, על פי ההערכות, היא ששירי תואשם לבסוף בסיוע לאחר מעשה: הסתרת בגדיו של בן זוגה ושקר למשטרה. העונש על עבירה זו עשוי להגיע לשלוש שנות מאסר, אך קיימת אפשרות של פטור מאחריות פלילית אם מדובר בבן זוג: שירי וערן דוד אמנם לא מוגדרים כידועים בציבור, למרות שהם כבר שנתיים יחד, וזו סוגייה שתצטרך להיבחן.

כמו כן נבחן עדיין מצבה המנטלי של שירי והשאלה עד כמה היא אחראית למעשיה. התיק הרגיש מלווה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב. לגבי דוד, בן זוגה של שירי, ניתן להעריך שהוא יואשם בקרוב ברצח: הדקירות הרבות בגופה של הילי ז"ל – יותר מכפי שהיה צריך כדי להביא למותה – מעידות כי כוונת התוקף הייתה להמית. גם הראיות בעניינו נתפסות כחזקות יותר.

ביום חמישי האחרון הגיע לידי חדשות 2 מכתב שכתבה שירי לאמה מתוך תא המעצר: "אמא, אני מבקשת ממך להיות חזקה, כשאת חזקה גם אני חזקה". עוד הוסיפה האחות החשודה: "אמא, אני רוצה שתדעי שלא עשיתי שום דבר רע להילי. אני מקווה לראות אותך כבר ביום ראשון ואני מתגעגעת מאוד לאחותי".

בסוף השבוע ניסו החוקרים לערוך עימות נוסף בין שירי לבין דוד, אך התאומה סירבה ואמרה כי אינה רוצה לראות אותו שוב. החוקרים טוענים כי הם מתקדמים בחקירה לשביעות רצונם, אך במשטרה עדיין מתקשים מאוד לבסס מניע לרצח.