ניצב ארביב יועמד לדין בכפוף לשימוע
ניצב ארביב יועמד לדין בכפוף לשימוע | צילום: חדשות 2

ניצב בדימוס מנשה ארביב יועמד לדין בכפוף לשימוע: המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה היום (חמישי) לניצב בדימוס על החלטתה להעמידו לדין בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים ואי מילוי חובה רשמית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממצאי החקירה שהתנהלה במח"ש מעלים כי ניצב ארביב לא דיווח לבכירי המשטרה על הצעת שוחד שקיבל מהרב פינטו, זאת בעת שנשאל בחקירת משטרה על הקשרים שהיו לו עם הרב.

בהחלטת היועמ"ש נאמר כי הקשר ההדוק שהיה בין ארביב, ששימש כנציג המשטרה בארה"ב, לבין הרב פינטו, נשמר גם לאחר שנודע לארביב על דבר החקירה הסמויה נגד הרב, ולמרות זאת הוא נמנע מלדווח על הקשר.

הרב יאשיהו פינטו
החשד: ידע על השוחד, ולא דיווח | צילום: ניב אהרונסון, חדשות

במסגרת היחסים בין הרב פינטו לניצב ארביב, התקיימה פגישה אחת, במהלכה הציע הרב לארביב 60 אלף דולר. מטרת הכסף, אותו ארביב סירב לקבל, הייתה שיפנה לגורמי חקירה בארץ ובהם גם ראש אגף החקירות והמודיעין וישכנע אותם למנוע את המשך החקירה בה היה מעורב פינטו.

ניצב ארביב נמנע מלדווח על הצעת השוחד גם לאחר שנחשפה הצעת שוחד אחרת, שהציע פינטו לתנ"צ ברכה ז"ל. "מחדלו זה של ארביב מקבל משנה תוקף מאחר ומדובר היה בחשיפת עבירה פלילית שהיה בגילויה לסייע בחקירה שהתנהלת באותה עת בדבר השוחד לתנ"צ ברכה", קבע היועמ"ש.