בוכריס, מירב בן אמי
צילום: יונתן סינדל, פלאש , 90, דוצ

פרשת תא"ל אופק בוכריס ממשיכה לעורר סימני שאלה כשעוד ועוד עדויות משני הצדדים מתפרסמות ברשתות החברתיות. לצד ההאשמות, מקבל היום (ראשון) בוכריס תמיכה מפתיעה מחברת הכנסת מירב בן-ארי (כולנו), ששירתה בעבר כקצינת חינוך תחתיו. "אופק שאני מכירה הוא אדם שקט, צנוע כמעט ניתן לקרוא לו סגפן. כשהוא דיבר איתי הוא תמיד נהג לקרוא לי 'קצינת חינוך' ואף פעם לא בשמי הפרטי", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני יודעת שזה לא מקובל בימים אלו לומר שאני מקווה שאופק ימצא חף מפשע מפרשייה זו, יכול להיות שארגוני נשים שונים גם יתקפו אותי על ההגנה עליו, אבל חשבתי על כך בכל הסופ"ש ולא יכולתי שלא לומר את דעתי האישית על אופק", כתבה.

"אני מכירה את אופק בוכריס. הכרתי אותו במשך תקופה כאשר הייתי קצינת החינוך של חטיבת גולני, והוא היה סמג"ד. אופק היה מפקד שראה בחינוך חייליו כערך עליון, מפקד שהתנהג תמיד בכבוד ובצניעות כלפי נשים, כך שלא מפתיע אותי שנשים רבות שעבדו עמו במהלך שירותן הצבאי קמו להגנתו השבוע. האמת שלא זכור לי בעבר אירוע כזה שבו נשים מגינות על אדם אשר ישנם חשדות של אונס כנגדו".

"מגיע לכולם משפט ציבורי שפוי והוגן"

עוד הגיבה בן-ארי להתייחסות התקשורת לפרשה ועל המהירות בה שופטים אדם. "בן כספית כתב פעם באחד מטוריו כי יש גם סוג של טעם לוואי רע מהמהירות שבה עטים כאן על גופות, עוד בטרם התקררו, בלי לספור עד 10, בלי לנסות להבין את העובדות, מה באמת קרה שם?", הוסיפה.

"כל הבירורים הללו זקוקים לזמן. אבל בעידן הדיגיטלי זמן הוא מילת גנאי. למי יש זמן? יש אירוע, חייבים להגיב עליו כאן ועכשיו. קשה לנו לסבול את העובדה שלוקח זמן לברר את האמת. אנחנו מפחדים מאי וודאות. אנחנו אנשים חסרי סבלנות שחייבים להכריע עוד לפני שכל העובדות מתבהרות וברורות".

"ביום חמישי האחרון חבר טוב שלי אמר לי 'מירב, לא משנה מה יהיה ומה יהיו תוצאות החקירה, הבנאדם גמור' ואני אומרת רגע, חכו שנייה עם מסע הלוויה. מגיע לכולנו משפט ציבורי שפוי והוגן ולא משפט שדה. גם לאופק אך גם למתלוננת עצמה".