חשד לפגע וברח. אילוסטרציה
המשטרה: "הנערה בעטה בשוטרים" | צילום: דניאל נחמיה, החדשות

ב' היא נערה נורמטיבית ללא עבר פלילי, אך להתרחשות שאליה נקלעה בלילה אחד במודיעין, היא לא תיארה שתגיע גם בחלומותיה הגרועים ביותר. לטענתה, היא נאזקה ונלקחה לתחנת המשטרה לאחר שנקלעה לתקרית אלימה מול שוטרים בתום בילוי לילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תפסו לי את היד וסובבו אותה, ונתנו בוקסים לראש ולבטן והפיל אותי על הרצפה", שחזרה ב'. "עוד כמה שוטרים הפילו אותי והייתי צריכה להיראות בתחתונים מול כל החברים שלי".

ב' מספרת כי ישבה אזוקה בפומבי אל מול העוברים והשבים במשך שעות. משם המשיכה ב' לחקירה בחשד לתקיפת שוטרים. בסוף החקירה הובאה הנערה, שמעולם לא פגשה ברשויות החוק בנסיבות שליליות - לנווה תרצה. "הם הוציאו אותי לתחנת משטרה בלוד, שם עשו לי בדיקה גופנית בהפשטה ומשם לקחו אותי".

בהמשך, תיארה ב' את החוויה הקשה בבית הסוהר: "נורא פחדתי. אני באמת בחיים לא חשבתי שאני אגיע למקום כזה". לאחר המקרה, היא הובאה להארכת מעצר. המשטרה ביקשה שלושה ימים, אך בית המשפט שחרר אותה למעצר בית.

המשטרה: "הנערה תקפה שוטרים"

"זו ילדה בת 16 שמעולם לא פגשה ברשויות החוק", אמרה פרקליטתה של ב', עו"ד עינב יתח. "היתה לה איזה היתקלות עם שוטרים ומנסים לייחס לה תקיפה של שוטרים וגרימת חבלה, כשבפועל הדברים הפוכים לגמרי".

_OBJ

אין ספק כי התנהגותה של ב' לא היתה תקינה. היא הייתה בגילופין, השתוללה וקיללה. אירועים מסוג זה מתרחשים גם בערים רבות אחרות, כשבהיעדר מסגרות או מקומות בילוי, בני נוער נורמטיביים מסתובבים בערבי שישי בחוסר מעש, פעמים רבות הם גם שיכורים ובכך נסללת הדרך למפגשים אלימים עם המשטרה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "השוטרים הוזעקו לאירוע של קטטה והפרעת מנוחה. החשודה סירבה להתפנות, הוחלט לרשום לה דוח, אולם היא סירבה להזדהות. השוטרים נאלצו לעצור את החשודה תוך שהיא מנסה בכוח למנוע את הפעולה. היא בעטה בשוטרים והלמה באגרוף בפניו של השוטר ואף נשכה שוטרת. בחקירתה הודתה ששתתה אלכוהול והיכתה את השוטרים".