דוד ערן, הבוקר | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (שני) בשבוע את מעצרו של דוד ערן, בן זוגה של שירי סובול. שניהם חשודים במעורבות ברצח אחותה של שירי, הילי סובול ז"ל, בתל אביב.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"החשוד נחקר מספר פעמים, הוא שומר על זכות השתיקה", אמר החוקר המשטרתי לבית המשפט כשהתייחס לדוד ערן. "השתיקה לא סיבכה אתכם?", שאל פרקליטו של ערן, עו"ד ששי גז. "החשוד קשר את עצמו למעשה, ולאחר מכן בחר לשמור על זכות השתיקה", השיב לו נציג המשטרה, "השתיקה שלו לא סיבכה אותנו, המשכנו לחקור והגענו לממצאים אחרים שקושרים אותו לאירוע".

פרקליטו של ערן הבהיר במהלך הדיון כי הוא ראה במו עיניו שהיו אנשים נוספים שאיימו על הילי ז"ל בעבר, ושאל את החוקר אם נבדקו גם כיוונים אחרים. "כן", השיב החוקר, "אני מדגיש שחוץ משני החשודים בתיק, אין כרגע אף אחד נוסף. יש ממצאים טכנולוגיים שערן השתמש בשפה לא ראויה כלפיה לפני הרצח".

"אני יכול להגיד שהשתמשו ביותר מסכין אחד ויש מספר דקירות גבוה במיוחד", הוסיף נציג המשטרה בדיון. "מספיק דקירות שגרמו להמתה ומעבר. אנחנו ראינו על הסכין גם ממצאים שקושרים אותו למעשה ואת הדם שלה. אם הוא יכול להסביר את זה, הוא מוזמן. בשלב הזה הוא מעדיף לשתוק".

עו"ד גז ביקש לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית ולבדיקה אצל רופא פרטי מטעמו. השופטת ענתה בשלילה לבקשה ואמרה: "כרגע אני לא רואה לזה צורך, אפשר לשלוח אותו לפסיכיאטר המחוזי לבחינה ראשונית".

שירי סובול, רצח, הילי סובול
שירי סובול, הבוקר | צילום: חדשות 2

"הילי, מתגעגעת אלייך, תסלחי לי"

בשבוע שעבר, בדיון נוסף בהארכת מעצרם של השניים, הוגש לבית המשפט מכתב שכתבה שירי לאמה. "היא כתבה בכתב ידה את גרסתה", אמר פרקליטה של שירי סובול, עו"ד גיל פרידמן. "אני מצהיר כאן שהמכתב הזה, עין לא ראתה אותו מהרגע שהיא כתבה אותו. אני מעביר אותו למשטרה".

פרידמן אמר לחדשות 2 Online לאחר הדיון כי במכתב הביעה שירי געגועים לאחותה. לדבריו, שירי כתבה כי למרות העובדה שהן נהגו לריב, היא לא חלמה בחלומות הכי גרועים שלה שאחותה תמות. "היא כל כך רוצה להיות ליד אחותה, לחבק אותה שוב והיא מרגישה ייסורי מצפון שהיא התווכחה איתה על כל מיני דברים שעכשיו נראים לה שטותיים", הוא אמר. "היא מרגישה שלקחו לה משהו מהלב, חצי מהחיים שלה".

"הילי, אני מתגעגעת אלייך מאוד", כתבה שירי - כך לדברי סניגורה. "תסלחי לי על כל המריבות שהיו לנו, אני לא יכולה להירדם בלילה בלעדייך".

שירי והילי סובול
הילי ז"ל ושירי סובול | צילום: חדשות 2

עוד הוסיף עו"ד פרידמן כי "מרשתי מכחישה את המעורבות שלה. היא נתנה לדוד להיכנס לדירה כי לא חשבה שהוא רצח. היא לא יצאה מהבית משעות הבוקר, והדקירות היו בחוץ. אני מבין את החשדות, אבל מפה ועד להחשיד ברצח המרחק הוא גדול. אני מבקש מבית המשפט שיעשה הבחנה בין החשודים".

"אנחנו עדיין לא מפרידים בין מידת המעורבות של שני החשודים", אמר בשבוע שעבר נציג המשטרה. "מי החזיק סכין?", שאל אז פרקליטו של דוד ערן, עו"ד ששי גז. "אני יכול לאשר שהלקוח שלך החזיק בסכין", השיב לו נציג המשטרה.

"מה לגבי החשודה השנייה?", הוסיף לשאול עו"ד גז. "אני מתייחס בינתיים רק ללקוח שלך", הבהיר הנציג המשטרתי. עם זאת, בהמשך הוא אמר כי: "בשלב זה, כיוון שאין הבחנה, העבירות מיוחסות לשני החשודים. אנחנו חושדים שהוא (דוד ערן) זה שביצע".