בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום ב-4 ימים נוספים מעצרו של יוסי כהן (64), החשוד בדריסת הילה מיכלי (36) בתאונת פגע וברח ביום שלישי שעבר בכביש 6. נציג המשטרה בדיון הבהיר כי כהן ידע בוודאות כי פגע במיכלי, והמשיך לנסוע מבלי לסייע לה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך דינו של החשוד הודה כי כהן ככל הנראה פגע במיכלי, בניגוד לטענתו עד עתה, אך אמר כי לא מדובר בהפקרה משום שנהרגה במקום. בני משפחתה של מיכלי, שהגיעו לדיון בבית המשפט, התעמתו עם עורך דינו של כהן, אילון אורון. "איך הוא ידע שבזמן התאונה היא מתה במקום?", אמרה אחת מבנות המשפחה. "הילדים עמדו ליד המעקה וראו אותו. הם חיכו שאמא תבוא".

מחקירת המשטרה עלה כי הרכב בו נסעה מיכלי עם משפחתה לכיוון צפון איבד שליטה מסיבה שעדיין לא ידועה ופגע במעקה בטיחות. על פי החשד, כשיצאה הילה מהרכב בשולי הכביש, כהן פגע בה עם רכבו - ועזב את הזירה.

"הוא ידע חד וחלק שהוא פגע בה. היא נהרגה ומותה נקבע במקום", אמר נציג המשטרה בדיון. "אנחנו יודעים שהיה מפגש בינו לבין שניים נוספים בזירה, הוא היה איתם דקות ספורות, זה בטח לא היה שעה וגם לא חצי שעה וגם לא 20 דקות".

הילה מיכלי ז
הילה מיכלי ז"ל על רקע זירת התאונה | צילום:

הטוען המשטרתי הציג בפני בית המשפט את זמני הכניסה והיציאה של הנהג באותו קטע בכביש 6. "הוא ידע, הוא ראה אישה בשול השמאלי לכיוון צפון", ציין. הנציג הוסיף כי לטענתו של החשוד, איש ביטחון של כביש 6 ניגש אליו ואמר לו שאין לה דופק. הוא הבהיר יש חשד לשיבוש הליכי חקירה והשמדת ראיות.

"לא היה בידו למנוע את האסון", אמר עורך הדין אילון אורון, המייצג את כהן. "המנוחה מתה במקום. אי אפשר לעזור לאדם שכבר מת. אתה לא יכול להפקיר אדם שכבר מת. הבעיה היא כשמפקירים בן אדם שחי - זה הדבר הנורא. הוא לא הפקיר אדם חי".

"מדובר במי שמתה במקום", ציין עו"ד אורון. "היא נהרגה במקום בכביש 6, אי אפשר להבחין שם מבעוד מועד וקרה אסון נורא כשגלגלי רכבו גרמו כנראה לתאונה, אבל הוא לא אשם בתאונה. הוא מבחינתו מרגיש אשם כי כנראה גלגלי רכבו גרמו למותה".

כהן, שהסגיר עצמו למשטרה שעות ספורות לאחר התאונה, טען בחקירתו כי היה עד ראייה לאירוע בלבד. בניגוד לטענת עורך דינו בדיון היום, בחקירה החשוד המשיך להכחיש כי הוא זה שפגע במיכלי - שנהרגה לעיני שלושת ילדיה שהיו במכוניתה.