חקירת רציחתה של הילי סובול ז"ל נמשכה גם בזמן הלווייתה. שירי, אחותה התאומה של הילי שנעצרה בחשד למעורבות ברצח, סיפקה לחוקרים פרטים חדשים אודות מה שאירע בבניין שברחוב סמטת נטע בתל אביב. החוקרים מעריכים כי הם קרובים להבנה של תמונת הפשע המחריד.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ערן דפק על הדלת של הבית בחוזקה", שחזרה סובול במהלך החקירה. "פתחתי לו את הדלת, ראיתי אותו כולו דם. שאלתי אותי 'מה קרה?'. הוא אמר לי 'ערבי דקר את הילית'".

לאחר מכן ציינה התאומה כי דוד ערן, בן זוגה והחשוד המרכזי במעשה, ביקש ממנה שתשטוף אותו ותוריד ממנו את בגדיו שהיו מגואלים בדם. לשאלת החוקרים כיצד הגיעה הסכין ששימשה את הרוצח לתוך ארון הבית היא לא השיבה.

זמן קצר אחר כך שינתה שירי את גרסתה. לחוקרים סיפרה כי ערן הוא זה שהחביא את הסכין בארון. ערן מצדו שותק בחדר החקירות בעצת עורך דינו. גם ניסיון של החוקרים לעמת בינו לבין שירי לא הצליח.

אין תמונה
הילי סובול ז"ל

"אם המשטרה תתאמץ היא תמצא את הרוצח האמיתי"

"מצבה הנפשי קשה מאוד, היא רוצה לחזור לאמא שלה", אומר עו"ד גיל פרידמן, פרקליטה של האחות החשודה. "בסך הכל מדובר בילדה ואם מדובר באיזשהו סכסוך שהיה בין הבנות זה סכסוך של גיל ההתבגרות ולא של משהו מעבר לזה".

מנגד, פרקליטו של ערן, החשוד בדקירתה למוות של הילי, טוען שמדובר באדם חף מפשע ונטול עבר פלילי. "מדובר בבחור בן 18 שאף פעם לא היה במשטרה", אומר עו"ד ששי גז. "אני בטוח שאם המשטרה תתאמץ היא תמצא בסוף את הרוצח האמיתי בתיק הזה".

לחוקרים אין ספק שערן הוא זה שדקר את הילי. בנוגע לשאלת המניע, במשטרה סבורים כי לא היה כאן תכנון מוקדם של השניים בטרם ביצעו את המעשה, אלא סכסוך רגעי שהתלהט. בינתיים, אמה של הילי, רבקה, חזרה הערב לביתה על מנת להתאבל על בתה שנרצחה, בשעה שבתה האחרת נמצאת בחדר החקירות בחשד לרצח.

מי רצח את הילי?
מי רצח את הילי? | צילום:

אמה של הילי ספדה לה: "בוכה על האובדן הנורא שקרה לי"

מוקדם יותר היום הגיעו מאות חברות וחברים של הילי ללוות אותה בדרכה האחרונה. כולם דיברו על נערה קורנת אור, חברה טובה שחלמה להקים משפחה. מעל כולם בלט ההספד של אמה, אותו הקריאה אחת החברות של האם. "את פרח יפה, חלמת ללמוד מקצוע, לטייל בעולם, עולם של חלומות היה מונח לרגלייך", כתבה אמה של הילי.

מאות הגיעו לחלוק כבוד אחרון
מאות הגיעו לחלוק כבוד אחרון | צילום:

"את כבר לא תוכלי לממש את העולם הזה", הוסיפה האם. "אני רואה את פנייך היפות, את חיוכך הזוהר ושומעת את צחוקך המתגלגל ואני בוכה על האובדן הנורא שקרה לי".