אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2
בבית החולים שניידר חל שיפור במצב התינוק שככל הנראה טולטל בידי מנהלת המעון בו שהה. הוא ממשיך להיות מטופל ומנוטר ביחידה לטיפול נמרץ. בעלת המשפחתון במרכז הארץ נעצרה על ידי המשטרה בחשד שגרמה לחבלה בתינוק בן ארבעה חודשים שהיה תחת טיפולה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התינוק הגיע למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים כבר ביום שני, לאחר ששהה במשפחתון והוחזר להוריו במצב רפואי מעורר חשד לנזק. אז התקבל גם הדיווח במשטרת ישראל ונפתחה חקירה בנושא. על פי החשד המטפלת טלטלה את התינוק, וההורים הבחינו מיד שמשהו לא תקין עם בנם. מיד לאחר שלקחו אותו לבית החולים הם עירבו את המשטרה.

המטפלת שנעצרה הובאה לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הוארך מעצרה בארבעה ימים, עד מחר. זאת, כהמשך לגיבוש התשתית הראייתית שנאספה עד כה. מהחקירה עולה כי המטפלת הורשעה בעבר במקרה של תקיפת חסר ישע, באירוע שאירע ב-2001 במהלכו גרמה חבלה לבת 4. בגין מקרה זה היא הורשעה ב-2004. 

ביה
בית החולים שניידר | צילום: ד"ר אבישי טייכר

"ההתעללות בפעוטות חסרי ישע היא מחרידה והופכת את הבטן בכל פעם מחדש", אמר חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני). "במסגרות הפרטיות הכל פרוץ, אין פיקוח והפעוטות פשוט מופקרים לידי המתעללים. השנה החולפת הייתה שנת שיא עם יותר מ-80 מקרים שרובם המוחלט נסגרים בגלל חוסר יכולתם של פעוטות בני שנתיים להעיד מול המתעללים בהם". שמולי אף הוסיף כי "המדינה חייבת להרחיב את ההגנה על הקטינים במסגרות הפרטיות והדרך לשם עוברת באימוץ הצעת החוק שלי המחייבת התקנת מצלמות במסגרות הפרטיות".