אין תמונה
הילי סובול ז"ל

חקירת רצח הצעירה הילי סובול בתל אביב נמשכת, כשסימני השאלה סביב המניע לרצח עדיין מרחפים באוויר: במהלך היום (ראשון) תבוצע נתיחת גופתה, לאחר שעל פי החשד נרצחה על ידי אחותה התאומה, שירי סובול, ובן זוגה דוד ערן. בשעה 17:00 צפויה הלווייתה של הילי בבית העלמין ירקון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לבית הספר עירוני ט' בתל אביב, בו לומדת האחות החשודה ברצח, הגיעו הבוקר צוותי החינוך מלווים בפסיכולוגים ובעובדים סוציאליים שקיבלו את חבריה ללימודים של שירי סובול. בתחילת היום ישוחחו הצוותים עם התלמידים על המקרה הקשה.

במסגרת החקירה תזמן המשטרה את חברותיהן של שתי האחיות לתת עדות ולספר על הקשר ביניהן. ההערכה היא כי יחסיהן של השתיים עלו על שרטון בתקופה האחרונה, מה שהוביל לרצח. אמן של האחיות מסרה עדות במשטרה ביום חמישי האחרון, אך השוטרים טרם הצליחו להבין מה בדיוק הניע את האחות החשודה לבצע את המעשה.

האחות החשודה שירי בבית המשפט, שלשום
האחות החשודה שירי בבית המשפט, שלשום | צילום:

ביום שישי האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם של שני החשודים במעשה - שירי סובול, אחותה התאומה של הילי, ושל דוד ערן, בן זוגה של החשודה. השניים חשודים בגרימת מותה של הילי ז"ל, בנוסף לשיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר המעשה.

האחות החשודה לחוקרים: "אני אוהבת את אחותי"

עורך דינה של סובול, גיל פרידמן, מסר בדיון כי האחות אמרה לחוקרים: "לא עשיתי, אני אוהבת את אחותי". השופטת אמרה כי "קיים חשד סביר שהחשודה מעורבת בעבירה של גרימת מוות בכוונה תחילה, השמדת ראיות וסיוע לאחר מעשה. למען הסר ספק אלו ראיות לכאורה מדובר בחשד סביר בלבד, החקירה נמצאת בראשיתה".

השופטת האריכה את מעצרה עד ל-28 בפברואר והורתה לשלוח אותה לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית ולבחון אם יש לחקור אותה בתנאים מיוחדים בשל מצבה הקוגניטיבי.

בדיון להארכת מעצרו של דוד ערן, נציג המשטרה אמר כי "אין למשטרה אינדיקציה לכך שהיה אדם אחר בדירה". הוא הוסיף כי לנרצחת היה רישום פלילי. השופטת קבעה כי קיים חשד סביר לכך שבן זוגה של החשודה עבר לכל הפחות עבירה של גרימת מוות בכוונה תחילה - והאריכה את מעצרו בעשרה ימים נוספים.