"אני אוהבת את אחותי": יממה לאחר רצח הנערה הילי סובול, בת 18 מתל אביב, האריך היום (שישי) בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם של שני החשודים במעשה - שירי סובול, אחותה התאומה של הילי, ושל דוד ערן, בן זוגה של החשודה. השניים חשודים בגרימת מותה של הילי ז"ל, בנוסף לשיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר המעשה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך דינה של סובול, גיל פרידמן, מסר בדיון כי האחות אמרה לחוקרים: "לא עשיתי, אני אוהבת את אחותי". השופטת אמרה כי "קיים חשד סביר שהחשודה מעורבת בעבירה של גרימת מוות בכוונה תחילה, השמדת ראיות וסיוע לאחר מעשה. למען הסר ספק אלו ראיות לכאורה מדובר בחשד סביר בלבד, החקירה נמצאת בראשיתה".

השופטת האריכה את מעצרה עד ל-28 בפברואר והורתה לשלוח אותה לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית ולבחון אם יש לחקור אותה בתנאים מיוחדים בשל מצבה הקוגניטיבי.

אין תמונה
הילי סובול

בדיון להארכת מעצרו של דוד ערן, נציג המשטרה אמר כי "אין למשטרה אינדיקציה לכך שהיה אדם אחר בדירה". הוא הוסיף כי לנרצחת היה רישום פלילי. השופטת קבעה כי קיים חשד סביר לכך שבן זוגה של החשודה עבר לכל הפחות עבירה של גרימת מוות בכוונה תחילה - והאריכה את מעצרו בעשרה ימים נוספים.

האחות החשודה ברצח שלחה הודעה לחברתה: "דקרו את הילי"

בחקירתם של השניים התברר כי מיד לאחר המקרה, האחות שלחה הודעה לחברתה הטובה ובה היא סיפרה לה שדקרו את הילי. בהמשך אף התברר כי התאומה צילמה את גופתה של ושלחה לחברתה.

בשלב זה המניע למעשה אינו ברור והחוקרים מנסים כעת להבין מה גרם לאחות ולבן זוגה לפגוע על פי החשד בסובול. תחילה הם סיפרו לחוקרים כי אלמוני ארב לצעירה מחוץ לדירה, דקר אותה כשיצאה לדבר בטלפון הנייד ונמלט מהמקום. לאחר שנעצרו בחשד למעורבות, הודו השניים כי הם עומדים מאחורי המעשה. בן הזוג של האחות הוא החשוד המרכזי ברצח.

האחות כתבה:
ההודעה ששלחה האחות לחברתה | צילום:

כבר עם הגעת השוטרים לבית, גרסתם של השניים לא התיישבה עם הממצאים בזירת הרצח. בניגוד לטענת האחות, לפיה החשוד ברצח דקר את הילי מחוץ לבית ונמלט, הסכין ששימשה לדקירה נמצאה בתוך הבית. בנוסף, ציינה האחות בפני חוקרי המשטרה כי הייתה לבד בבית בזמן הרצח, אך התברר כי גם בן זוגה שהה במקום.

אין תמונה
הפוסט שכתבה הנרצחת יומיים לפני הרצח

רק לפני יומיים פרסמה סובול פוסט בעמוד הפייסבוק שלה שייתכן כי רמז על העומד לקרות. "אל תסמוך על אנשים כי בסופו של דבר כל אחד יודע לסובב ת'סכין", כתבה הצעירה. "כולם בוגדים, קיצור".