שירי סובול בבית המשפט, ארכיון
האחיות סובול וערן דוד | צילום: משטרת ישראל, פייסבוק

"אתה רוצח, תשתוק!": שבוע לאחר הירצחה של הילי סובול בת ה-18 בפתח ביתה בתל אביב, ערכה היום (רביעי) המשטרה עימות בין אחותה התאומה שירי לבן זוגה ערן דוד, החשוד המרכזי ברצח.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך העימות בין השניים, פנה דוד לשירי ואמר לה: "אני עשיתי את זה בשבילך כדי שהיא תפסיק להרביץ לך". היא בתגובה, ענתה לו: "אתה רוצח, תשתוק!". לאחר העימות ביניהם בחדר החקירות, פנתה שירי לאמה ואמרה לה: "אני מבקשת ממך סליחה, אני לא עשיתי את זה. אני עדיין מתגעגעת להילי".

בחקירתה אמש, סיפקה האחות פרטים חדשים אודות מה שאירע. בתחילה הודתה ברצח, אך בימים האחרונים שינתה את גרסתה והרחיקה את עצמה מהמעשה. אתמול היא טענה בפני החוקרים כי הסכין ששימשה לרצח ונמצאה בדירת משפחת סובול לא הגיעה מהמטבח. "ערן הגיע עם הסכין מהבית", סיפרה. "הוא בא איתה".

האחות טענה: "הילי איימה שתרצח את ערן"

בנוסף, האחות שפכה אור אודות מערכת היחסים העכורה בינה ובן זוגה לבין הילי. למקורביה סיפרה כי השלושה הכירו בבית הספר והילי וערן לא הסתדרו כלל. לטענתה, הילי אף איימה על חייו של ערן: "הילי הייתה מקליטה אותו והייתה משפילה אותו. הם אף פעם לא הסתדרו. היא אפילו יום אחד איימה עליו ואמרה לו 'אני ארצח אותך'".

אתמול עברה האחות בדיקה פסיכיאטרית שתקבע האם היא כשירה לעמוד לדין, זאת בהתאם לדרישה של עורך דינה, גיל פרידמן. "לשירי אין יד ברצח", טען עו"ד פרידמן. "אני בטוח שלאחר תוצאות הבדיקה נהיה חכמים יותר והמשטרה תבין כיצד לנהוג בה. יבינו שאין לה חלק בעניין".

אין תמונה
הילי סובול ז"ל

ששי גז ושירן גולברי, עורכי דינו של דוד ערן, החשוד המרכזי ברצח, מכחישים את כל החשדות המיוחסים לו. "הוא לא רצח את הילי", אמרו הפרקליטים. המניע לרצח עדיין לא ברור וצוות חקירה מיוחד הוקם במרחב יפתח של משטרת מחוז ת"א. החוקרים שומרים על עמימות סביב פרטי החקירה, אך בין היתר אספו עדויות רבות מחברות והחברים של השלישייה.

כעת ממתינים במשטרה לתוצאות בדיקות דנ"א שנלקחו מהזירה. ביום ראשון הבא ככל הנראה תבקש המשטרה להאריך שוב את מעצרם של השניים, אלא אם יצליחו לשבור את אחד מהם, שיודה ברצח.