המשטרה עצרה היום (חמישי) גבר בחשד שגנב את ארנקה של אישה שהייתה מאושפזת בבית החולים רמב"ם בחיפה. מעצרו של האיש התאפשר הודות למאמץ משולב שהתבסס על דוח שקיבל בעבר החשוד בגין עישון במקום אסור.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הגישה האישה ששהתה במהלך הלילה במיון בבית החולים, תלונה לשוטר שהוצב במקום על כך שארנקה נגנב בזמן שישנה. השוטר פנה לקצין הביטחון בבית החולים ויחד עם המוקדנית הם הצליחו למצוא תיעוד של המעשה במצלמות האבטחה.

בסרטון ניתן לראות כיצד החשודגונב את הארנק ולאחר מכן עוזב את המקום כדי למשוך כסף מהכספומט. למרות העובדה שצוות הביטחון הצליח להתחקות אחר מעשיו של החשוד, מלבד תמונתו של האיש לא היה למאבטחים שום פרט או קצה חוט אודות זהותו.

מתוך תיעוד הגניבה
מתוך תיעוד הגניבה | צילום: מצלמת אבטחה

תחקיר נוסף העלה כי בזמן שניסה החשוד להיכנס למיון בטענה שהוא מתלווה למאושפז, הוא סיפר למאבטח בכניסה שפקח העישון של בית החולים קנס אותו בסכום של אלף שקלים על עישון במקום אסור. הקב"ט התורן איגור פרדקין, הבין כי נמצא קצה החוט אותו חיפש.

כשנבדקו פרטיו של החשוד במסוף המשטרתי, נמצא כי תמונתו של האיש שקיבל דוח עישון אכן תואמת את תמונת החשוד כפי שנקלטה במצלמות האבטחה של רמב"ם. כך, במסגרת שיתוף הפעולה בין מחלקת הביטחון בבית החולים, משטרת בית החולים ומשטרת חיפה, נעצר החשוד תוך שמונה שעות מהרגע שבו הוגשה התלונה בעניינו.

"עבודת צוות המחלקה והמשטרה מוכיחה עד כמה אנחנו פועלים ונלחמים למיגור התופעה המכוערת של גניבה ממטופלים ומאושפזים", אמר בני קלר, קצין הביטחון הראשי של רמב"ם. הוא אף ציין כי מחלקת הביטחון של בית החולים פועלת באופן הדוק עם שוטרי המרכז הרפואי ומשטרת חיפה, על מנת למנוע הישנות אירועים מסוג זה.