סוהאייב פריג׳, הכדורגלן שנרצח
הנרצח, סוהאייב פריג' | צילום: yaffa48.com

"אין לנו שום מושג מי רצה לפגוע בו": סוהאייב פריג', כדורגלן בן 27 תושב כפר קאסם, נורה הלילה (ראשון) סמוך לבית שבו התגורר ומת מפצעיו בבית החולים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, אך טרם נתפסו חשודים במעשה. במשפחתו של פריג' טענו שלא היו לו אויבים ואמרו כי הוא עמד להתחתן בקרוב. הנרצח היה קרוב משפחה רחוק של ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי סמוך לשעה 24:30 התקבלה הודעה על פצוע ירי מכפר קאסם שהגיע לבית החולים בילינסון. "כוחות תחנת קדמה פתחו בחקירה, ותוך בירור הנסיבות הראשוניות נודע כי הפצוע מת מפציעתו". חקירת הירי הועברה לימ"ר מרכז ובמשטרה הדגישו כי "בשלב זה עולה כי המנוח הגיע לכיוון הבית בו התגורר בכפר קאסם ואז נפתח לעברו ירי".

לפני מותו שיחק פריג' במועדון ספורט כפר קאסם וקודם לכן שיחק במכבי פתח תקווה ונחשב לכדורגלן מבטיח. במשפחתו טענו כי "הוא לא מסוכסך עם אף אחד, הוא לא אדם שמתחבא, אלא אחד כזה שמסתובב בין אנשים". מדובר באסון שני עבור ההורים, לאחר שאחיו הבכור של פריג' נדרס למוות לפני 15 שנים. בצירוף מקרים מצמרר, גם אחיו של פריג' עמד להתחתן ממש לפני מותו.

ח
ח"כ עיסאווי פריג' | צילום:

"זו חייבת להיות טעות"

סאפוואת פריג', דודו של הנרצח, סיפר לחדשות 2 Online כי הרצח אירע בשעה שאחיינו "הלך לישון בבית של אחותו בסביבות חצות ושלושה כדורים נורו לעברו, אחד מהם פגע לו בלב".

הדוד הוסיף כי פריג' עמד להתחתן בקרוב: "הוא התגורר כבר כמה חודשים אצל אחותו כי הכין את הבית שלו לקראת החתונה שהייתה אמורה להיות באוקטובר".

"ממה שהבנו הוא בדיוק בא להיכנס לבית כשראה אישה שנעלה את המפתחות בתוך האוטו, הוא ניסה לעזור לה", הוסיף הדוד. "הוא הלך לחפש משהו בשטח מאחורי הבית והיריות נורו לעברו, זו חייבת להיות טעות. אין לנו שום מושג מי רצה לפגוע בו, בילד כל כך מוכשר".

ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ) הגיב לרצח: "סוהייב פריג', שכן, קרוב רחוק ושחקן כדורגל מצטיין במועדון ספורט כפר קאסם שבעבר שימשתי כיושב ראש שלו, נרצח לפנות בוקר ברחוב בכפר קאסם, לא רחוק מביתי. סוהייב היה כדורגלן מצטיין, איש צעיר שתכנן את חתונתו וכעת הכל נגמר".

לדבריו, "סוהייב לא הראשון - בשנים האחרונות היו מספר מקרי רצח בכפר קאסם, אבל האשמים לא נמצאו. כך בכפר קאסם, וכך גם ביישובים ערבים רבים, נשק חם מסתובב ברחובות, אנשים נרצחים כל שבוע, אבל שום דבר לא משתפר.
בכפר קאסם הלחץ הציבורי הביא לפתיחת תחנת משטרה בכפר, אבל שוב ושוב מסתבר שלא די בכך. לציבור הערבי בישראל אין היום ביטחון אישי, כל אחד יכול להיפגע".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv