פיני גרשון ופאינה קירשנבאום, ארכיון
פיני גרשון ופאינה קירשנבאום, ארכיון | צילום: ארז ביטון, יוסי זליגר - Flash90

פרסום ראשון - פרשת החשד לשחיתות מסתעפת: לפני כעשרה ימים זומן מאמן הכדורסל פיני גרשון, עוזר מאמן מכבי ת"א, למשרדי יחידת להב 433. גרשון התבקש למסור עדות בפרשת "242" – המוכרת יותר כפרשת השחיתות לכאורה במפלגת "ישראל ביתנו" ובמגזר הציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במוקד העדות עמד ריאיון שהעניקה קירשנבאום לגרשון, על פי החשד בתמורה לטובות הנאה שסיפקה לאדם שלישי - משה קליסקי, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית בכדורסל החשוד גם הוא בפרשה. על פי החשד, קליסקי "סידר" לפאינה קירשנבאום, החשודה המרכזית בפרשה, ריאיון בתכנית הרדיו שהגיש גרשון בעבר. כל זאת בין היתר בתמורה למיליון שקלים שקיבל קליסקי שלא כדין מהכספים הקואליציוניים.

חשוב להדגיש כי המאמן גרשון מסר עדות ולא נחקר כחשוד בפרשה. גרשון מסר לחוקרים כי אכן ריאיין את הגברת קירשנבאום, אולם לדבריו לא היה מעורב כלל ב"מאחורי הקלעים" של הריאיון, אלא פשוט התבקש על ידי הפקת התכנית לראיין את סגנית השר. פיני גרשון מסר הערב בתגובה: "מדובר בשטויות, מה זה מעניין אם סידרו לה ריאיון או לא. כשראיינתי אותה בכלל לא ידעתי מיהי".

להב 433, ארכיון
מתגבשת תשתית ראייתית בפרשות | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

קליסקי עצמו נעצר לפני כחודש, יחד עם בכירים נוספים בעולם הספורט, בחשד שנהנה מקבלת התקציבים מהמשרדים הממשלתיים ללא הליך תקין. לאחר כשלושה ימים שוחרר קליסקי למעצר בית בתנאים מגבילים. במקביל נמשכת חקירת הפרשה, וההערכה היא כי התגבשו ראיות שמבססות לכאורה המלצה לכתבי אישום נגד מספר חשודים, בהם קירשנבאום עצמה.

כמו כן נבדק החשד כי סגנית השר, שהודיעה על פרישתה מהפוליטיקה, שלחה את העוזרת הפרלמנטרית שלה להשמיד מסמך ולמחוק מספר קבצים מהמחשב. לאחרונה נעצר בפרשה עם ראש עיריית עפולה יצחק מירון, ונבדק החשד כי חברי כנסת נוספים - שאינם ממפלגת ישראל ביתנו - מעורבים בפרשה.