בדרך לישראל. מדונה (צילום: רויטרס, חדשות)
פרץ למחשב בשנית? מדונה | צילום: רויטרס, חדשות

עדי לדרמן, הצעיר שנעצר בחודש שעבר בחשד שפרץ למחשב של מדונה, נעצר בשנית לאחר שעל פי החשד לאחר שחרורו ממעצרו הקודם פרץ בשנית למחשביהם של אמנים רבים - בהם גם מלכת הפופ. מחר (שלישי) הוא צפוי לשוב לבית המשפט לדיון נוסף בהארכת מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדרמן, בן 39 מתל אביב, גנב לכאורה שירים חדשים שטרם פורסמו וסחר בהם באינטרנט תמורת תשלום. בפעם הקודמת החליט בית המשפט לשחרר למעצר בית את לדרמן ל-10 ימים. במשטרה ביקשו עיכוב ביצוע של ההחלטה.

"מדובר בחקירה שנמצאת בשלב מאוד ראשוני", אמרה אז עו"ד אפרת נחמני בר, פרקליטו מטעם הסניגוריה הציבורית. "החשוד מכחיש את המיוחס לו. למיטב ידיעתנו אין שום ראייה שקושרת אותו באופן ישיר למעשים. אנחנו מאמינים שתוך זמן קצר גם המשטרה תבין שהיא תפסה את האיש הלא נכון".

נשלח ל-14 חודשי מאסר. לדרמן, ארכיון (צילום: מאקו)
חשוד בעבירה זהה. לדרמן | צילום: מאקו

במקרה הקודם צוין כי לדרמן השתתף בתכנית ריאליטי. הוא אכן הגיע לאודישן בעונה העשירית של "כוכב נולד" במטרה להתקבל לתכנית, אולם פאנל השופטים של התכנית טען כי לדרמן מזייף וניפו אותו מהמיונים בשלב הראשון.

בתכנית, ששודרה לפני כשלוש שנים, הציג עצמו לדרמן כבן 28, אולם השוטרים שעצרו אותו אתמול טוענים כי הוא יליד שנת 1976, כלומר שלפני שלוש שנים גילו היה 36. לפני האודישן הוא סיפר כי הוא אוהב במיוחד מוזיקת פופ וציין את חיבתו לערוץ MTV.

מדונה הגיבה על מעצרו של לדרמן בעמוד הפייסבוק שלה: "כמו כל אדם יש לי את הזכות לפרטיות. החדירה הזו לחיי היא קשה". היא ביקשה להודות ל-FBI האמריקני ולמשטרה הישראלית על שהביאו למעצרו של הפורץ. "יש הערכה עמוקה גם למעריצים שסיפקו את המידע הנחוץ", הוסיפה.

לדרמן נעצר בתום חקירה סמויה בינלאומית מאומצת וסבוכה שהתנהלה בחודשים האחרונים, גם ביחידת הסייבר הארצית של להב 433, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים מתקדמים. החקירה בוצעה בשיתוף פעולה עם הבולשת הפדרלית.

במקביל למעצר, ערכה יחידת הסייבר הארצית חיפוש בביתו של החשוד ותפסה מחשבים וחומרי מחשב ומדיה. "קיבלנו תלונה ממשרד ההפקות והיועץ האישי של מדונה, גיא עוזרי", סיפרו במשרד החקירות ויצמן יער. "חוקר מטעמנו נסע לניו יורק, בדק את המחשבים של הזמרת ואישר שאכן הייתה חדירה ממחשב בישראל. התחלנו באיתור המחשב בארץ ואת הפרטים הגשנו ליחידת להב".

עורכת הדין קטי צווטקוב מטעם הסניגוריה הציבורית טענה במקרה הראשון כי לדרמן מכחיש את החשדות נגדו וכי אין ביכולתו לבצע את העבירות שמייחסים לו.