נשלח ל-14 חודשי מאסר. לדרמן, ארכיון (צילום: מאקו)
עדי לדרמן בכוכב נולד | צילום: מאקו

עדי לדרמן, בן 39 מתל אביב, הוא הישראלי שנעצר אתמול (רביעי) בחשד שחדר למחשביהם של מספר אמנים בינלאומיים, בהם גם מלכת הפופ מדונה - כך הותר לפרסום. על פי החשד, לדרמן גנב לכאורה שירים חדשים שטרם פורסמו וסחר בהם באינטרנט תמורת תשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט החליט היום לשחרר למעצר בית את לדרמן שבו ישהה ל-10 ימים. במשטרה ביקשו עיכוב ביצוע של ההחלטה. 

"מדובר בחקירה שנמצאת בשלב מאוד ראשוני", אמרה עו"ד אפרת נחמני בר, פרקליטו מטעם הסניגוריה הציבורית. "החשוד מכחיש את המיוחס לו. למיטב ידיעתנו אין שום ראייה שקושרת אותו באופן ישיר למעשים. אנחנו מאמינים שתוך זמן קצר גם המשטרה תבין שהיא תפסה את האיש הלא נכון".

שיר זיוף 

בכלי התקשורת ציינו ביממה האחרונה כי לדרמן השתתף בתכנית ריאליטי. הוא אכן הגיע לאודישן בעונה העשירית של "כוכב נולד" במטרה להתקבל לתכנית, אולם פאנל השופטים של התכנית טען כי לדרמן מזייף וניפו אותו מהמיונים בשלב הראשון.

בתכנית, ששודרה לפני כשלוש שנים, הציג עצמו לדרמן כבן 28, אולם השוטרים שעצרו אותו אתמול טוענים כי הוא יליד שנת 1976. כלומר שלפני שלוש שנים גילו היה 36. לפני האודישן הוא סיפר כי הוא אוהב במיוחד מוזיקת פופ וציין את חיבתו לערוץ MTV.

מדונה הגיבה לפנות בוקר למעצרו של לדרמן בעמוד הפייסבוק שלה: "כמו כל אדם יש לי את הזכות לפרטיות. החדירה הזו לחיי היא קשה". הזמרת ביקשה להודות ל-FBI האמריקני ולמשטרה הישראלית על שהביאו למעצרו של הפורץ. "יש הערכה עמוקה גם למעריצים שסיפקו את המידע הנחוץ", הוסיפה.

מדונה למען החולים (צילום: רויטרס)
מדונה, ארכיון | צילום: רויטרס

האמצעים המיוחדים חשפו

לדרמן נעצר אתמול בבוקר בתום חקירה סמויה בינלאומית מאומצת וסבוכה שהתנהלה בחודשים האחרונים, גם ביחידת הסייבר הארצית של להב 433, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים מתקדמים. החקירה בוצעה בשיתוף פעולה עם האף.בי.איי.

במקביל למעצר, ערכה יחידת הסייבר הארצית חיפוש בביתו של החשוד ותפסה מחשבים וחומרי מחשב ומדיה. "קיבלנו תלונה ממשרד ההפקות והיועץ האישי של מדונה, גיא עוזרי", סיפרו במשרד החקירות ויצמן יער. "חוקר מטעמנו נסע לניו יורק, בדק את המחשבים של הזמרת ואישר שאכן הייתה חדירה ממחשב בישראל. התחלנו באיתור המחשב בארץ ואת הפרטים הגשנו ליחידת להב".

עורכת הדין קטי צווטקוב מטעם הסניגוריה הציבורית טענה אתמול כי לדרמן מכחיש את החשדות נגדו וכי אין ביכולתו לבצע את העבירות שמייחסים לו.