ניצב קובי כהן
ספק אם יועבר מתפקידו. ניצב קובי כהן | צילום:

מפקד מחוז ש"י (יהודה ושומרון), ניצב קובי כהן, הוא קצין המשטרה החשוד בהתנהגות שאינה הולמת: כהן נחקר שלשום (חמישי) במשך שעות ארוכות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים לאחר שזומן למקום בעקבות מכתב אנונימי שנשלח למחלקה לחקירות שוטרים ולבכירים במשטרה, שבו ציטוטים מהתכתבות שהתקיימה לכאורה בין הקצין לבין שוטרת הנמצאת תחת פיקודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, ניצב קובי כהן נחקר באזהרה במשך 9 שעות ושיתף פעולה עם חוקריו. בחקירה הוא הודה כי חיזר אחר השוטרת, עמה היה בקשר בפייסבוק ובוואטסאפ, וביקש לקיים איתה קשר אינטימי. כמו כן נחשף בחקירה כי לפני כשנתיים המליצו מפקדיה של השוטרת שלא לשבצה למצעד החיים בפולין, אך כהן התעלם מההמלצה וצירף אותה למשלחת - בה השתתף גם הוא.

לניצב קובי כהן מיוחסות עבירות של הפרת אמונים, התנהלות לא ראויה וקשר פסול. עם זאת, במחלקה לחקירות שוטרים הגיעו למסקנה כי אין היבט פלילי בפרשה, ולכן הטיפול בה צפוי להיות במישור המשמעתי בלבד.

הערכה: כהן לא ישוב לתפקידו כמפקד מחוז ש"י

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו סיכם שלשום עם ניצב כהן על הוצאתו לחופשה בת מספר ימים במהלך התנהלות החקירה. ההערכה במשטרה היא כי כהן, שהודה בחיזור אחר שוטרת תחת פיקודו, לא ישוב לתפקידו כמפקד מחוז ש"י בשל המדיניות התקיפה של המפכ"ל דנינו בנושא.

מאחוריי ניצב קובי כהן (53) קריירה ארוכה בשורות המשטרה. כהן החל את דרכו כסייר במרחב ירקון. בהמשך שירותו מילא מספר תפקידים בולטים ובהם מפקד תחנת באר שבע, ראש מחלקת מבצעים, מפקד מרחב שומרון, ומ"מ מפקד מחוז ש"י, תפקיד אותו מילא במשך 9 חודשים, בטרם מונה באופן רשמי למפקד המחוז.