אולמרט, ברק
צילום: AP

פרשת "אהוד נגד אהוד" מסתעפת: בסוף השבוע האחרון דווח בערוץ הראשון כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מסר למשטרה עדות במסגרת הפרשה, שתחילתה בהקלטות שבהן הוא נשמע טוען כי שר הביטחון לשעבר אהוד ברק נטל שוחד. כעת מתברר כי בעדותו חזר אולמרט על הפרטים שנשמעו בהקלטה ואף מסר לחוקרים פרטים נוספים נגד ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום רביעי האחרון הגיעו חוקרי המשטרה למשרדו של אולמרט וגבו ממנו עדות במשך שלוש שעות. במהלך העדות טען אולמרט בפני החוקרים כי בידיו מידע על שמונה פרשיות ביטחוניות שונות שבמסגרתן קיבל לכאורה שר הביטחון לשעבר שוחד.

אולמרט אף סיפק לחוקרים שמות של מעורבים ועדים ובהמשך סביר להניח שיזומן לעדות נוספת.

הקלטות זקן הובילו לחקירה

הפרשה נחשפה לראשונה בשיחות שהוקלטו על ידי ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן ובהן נשמע אולמרט מאשים את שר הביטחון לשעבר ברק בקבלת שוחד. בעקבות פרסום הקלטות הורה היועץ המשפטי לממשלה למשטרה לפתוח בחקירה בנושא.

אהוד ברק מסר בתגובה: "מדובר באוסף שקרים והמצאות של עבריין מורשע שמנסה להכפיש אחרים ולהסיח את הדעת ממה שמצפה לו. אני קורא למשטרה להאיץ את החקירה ולפנות לכל האנשים שאולמרט מסר את שמם. אין לי ספק שהתוצאות יפריכו את סיפורי הבדים הללו".

מלשכתו של אולמרט אישרו כי ראש הממשלה לשעבר אכן נפגש עם חוקרי המשטרה במשרדו, אך הדגישו כי הוא אינו מעוניין להתייחס לגוף העדות.