עוקץ, שלומי יפרח (צילום: חדשות 2)
שלומי יפרח, ארכיון | צילום: חדשות 2

העבריין המורשע שב לדרכיו הקלוקלות? שלומי יפרח, תושב הדרום בן 35, נעצר שלשום (רביעי) בחשד שהונה נשים אותן הכיר באתר היכרויות באינטרנט. יפרח רק השתחרר מהכלא לפני מספר חודשים - ועל פי החשד חזר לבצע את אותן עבירות שהובילו למאסרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרי תחנת השכונות עצרו שלשום את יפרח בחשד להונאה, מרמה, התחזות לאחר ובחשד לעבירות מין שביצע בנשים אותן הונה. על פי החשד, הוא הוציא כספים מנשים אותן הכיר באתר היכרויות באינטרנט המתמחה בשידוך של רווקים ורווקות עשירים ובעלי ממון.

אחת המתלוננות סיפרה לחוקריה כי הוא גנב סכום של 9000 אירו מתיקה לאחר שנפגשו, ובאותו מעמד אף ביצע בה עבירות מין לטענתה. "זו פגיעה עצומה בנשמה, אין לי אוויר, אני בוכה כל הזמן", סיפרה ר', אחת המתלוננות, לחדשות 2 Online.

ר' פגשה אותו באתר היכרויות ולאחר מפגש בו ישבו בבית קפה ובבר החליטו ללכת למקום שהוא טען ששייך לו. "רק לאחר מכן הבנתי שמדובר בצימר שהוא שכר, הוא אמר לי שזה חדר אירוח שהם מכינים לאנשי עסקים שבאים אליהם, כבר בשלב זה הייתי מטושטשת ואני לא בטוחה מה גרם לכך, אבל לא הצלחתי להגיב לפעולות שהוא עשה כלפיי", היא סיפרה.

אחת המתלוננות נגד יפרח (צילום: חדשות)
ר', המתלוננת נגד יפרח, היום | צילום: חדשות

"ממשיכה לתפקד כדי שישלם את המחיר"

"אתה רוצה להתעורר מאיזשהו סיוט, אתה לא מאמין שזה קרה לך, בשעות האחרונות אני מגלה שאני לא היחידה ורבות נפלו ברשת שלו, הסיבה היחידה שאני ממשיכה לתפקד היא כדי לדאוג שהוא ישלם את המחיר". לדבריה, יפרח הזדהה בפניה בשם "רז רם", אבל אצל אחרות היא שמעה גם שמות אחרים: יוגב, שרון ואייל.

בשעות האחרונות ר' התעמתה עימו בתחנת המשטרה, שם פגשה בנפגעות אחרות. "יש לי רעידות בכל הגוף בכל פעם שאני חושבת על זה. אתה לא תאמין יותר באף בנאדם שתפגוש - לפי מה שהבנתי, מאז שהוא השתחרר מהכלא, הוא לא הפסיק להונות נשים. לדעתי הרמאות שלו עלתה מדרגה".

שלומי יפרח (צילום: חדשות)
אחת התמונות שפרסם יפרח באתר | צילום: חדשות

נפגעות נוספות התלוננו בעקבות פוסט בפייסבוק

הסיפור תפס תאוצה בתחילת השבוע לאחר שיניב סוויסה, חבר קרוב של המתלוננת, שמע את סיפורה והחליט לעשות מעשה: הוא העלה פוסט בדף הפייסבוק שלו שנקרא "תופסים את שלומי יפרח", ולאחר מאות שיתופים נשים נוספות פירטו שם כי פגע בהן. בכתבה שפורסמה בחדשות 2 ביולי 2013 הוצגה שיטת עבודתו של יפרח, שעקץ אז באותה צורה נשים רבות, אירועים בגינם הועמד לדין ונשלח לכלא, גם אז התחזה לאדם עשיר וגנב כסף רב מנשים.

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של יפרח עד ליום שלישי, והיום הותר שמו לפרסום. במשטרה מקווים שמהלך זה יביא למתלוננות נוספות אותן הונה מאז ששוחרר מהכלא. עד כה בידי חוקרי תחנת שכונות שתי תלונות של נשים שנפלו לרשתו של הרמאי, ובמשטרה חודשים כי נשים נוספות נפלו קורביו למעשיו.

פקד שחר גאון, ראש משרד החקירות בתחנת שכונות, סיפר לחדשות 2 Online כי החשוד השתמש בשם אחר כדי שהנשים אותן פגש לא יוכלו לגלות את עברו. "הוא התחזה לאיש אמיד, סיפר להן שהוא איש עסקים הפועל בכל העולם. אחת הנשים עימן נפגש סיפרה כי הוא לקח אותה לתל אביב ושם הצביע על בניינים ועסקים וטען בפניה כי הם שייכים להוריו.

עו"ד אורי קינן המייצג את שלומי יפרח ביקש שלא להגיב לטענות ומסר שהן ישמעו בבית המשפט

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv