לאחר מבצע המעצרים הנרחב של החשודים בפרשת המרמה של רשות הרישוי, מגיעות ההקלטות שמציגות כיצד פעלה שיטתם של אנשי הרשת שעסקה במעבר במרמה של מבחני נהיגה עיוניים ומעשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה המילה הראשונה?", שאל אחד מאנשי הרשת את הסוכן הסמוי שניגש לבחינת תיאוריה. הסוכן הסמוי ענה לטלפון הזעיר שהותקן על זרועו: "מה צריך לבדוק". החשוד הוסיף ושאל "ומה המילה האחרונה?". הסוכן הסמוי, ששמע אותו באוזנייה האלחוטית שהותקנה באוזנו השיב: "בכביש". בשלב הזה, כשהבין החשוד באיזו שאלה מדובר, הוא סיפק לו לכאורה את התשובה הנכונה: "אם מערכת הבלימה פועלת כנדרש. הלאה, הלאה, סמן, הבא, תיק-תק".

"מדובר ברשת שעובדת כמו ארגון פשיעה לכל דבר"

"לתת לבן אדם שאין לו שמץ של מושג בחוקי תנועה, בתמרורים, בשפת נהיגה, לעלות לכביש, זה לתת לו ממש רישיון להרוג אנשים חפים מפשע", אמר הסוכן הסמוי לאחר מבצע המעצרים.

"אני לא ממעיט בערך של התיק הזה מתיק של סוכן שמביאים אותו על נשק או סמים, כי בשורה התחתונה התוצאה היא אותה תוצאה - הרג של אנשים חפים מפשע", הוא הסביר. "מדובר ברשת שעובדת כמו ארגון פשיעה לכל דבר. יש את המתכננים, יש את הגובים של הכסף בשטח, יש מי שנותן את ההוראות מרחוק, הכל עובד מסודר כמו מערכת היררכית לכל דבר".

"במהלך הטסט עשיתי את כל העבירות האפשריות שמסכנות", הוא הבהיר. "לא לעצור בתמרור עצור, לתת לאוטו להידרדר אחורה מזינוק בעלייה, לא לתת זכות קדימה להולך רגל ועוד כל מיני עבירות שבטסט נורמלי מההתחלה הטסטר היה אומר לי לחזור אחורה".

"המניע של אותם אנשים זה רק תאוות בצע", סיפר הסוכן הסמוי. "ביקשתי ממנו שיעשה לי טסט, הוא אמר שהוא יכול לעשות לי טסט לכל דבר, חוץ מטיס, תמורת כסף. כלי שיט, רישיון לרכב, משאית, אופנוע, מה שאתה רוצה".