אזיקים, אסיר, כלא
אילוסטרציה | צילום: Lisa S., Shutterstock

ראש המועצה האזורית מגילות מרדכי דהמן והלוביסט ישראל יהושע שנעצרו בחשד למעורבות בפרשת השחיתות במגזר הציבורי, טוענים היום (חמישי) כי הוצע להם על ידי המשטרה להפוך לעדי מדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטו של דהמן, עו"ד נבות תל צור, העיד כי ביומיים האחרונים הפעילו החוקרים לחץ כבד על ראש המועצה האזורית כדי שיפליל חשודים אחרים בפרשה. לטענת תל צור, אתמול אף ביקר אצלו ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, באמצע החקירה, וניסה לשכנע אותו לעשות זאת.

סיפור דומה סיפר עו"ד מיכה פטמן, פרקליטו של ישראל יהושע. לדבריו, סגן ראש יאח"ה, נצ"מ ערן קמין, נפגש עם יהושע ביחידות פעמיים והציע לו את אותה ההצעה - להפליל אחרים ולהשתחרר לאלתר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של שני החשודים בשמונה ימים, אלא שהשופט האריך את מעצרם בחמישה ימים בלבד.

בחקירה חלה התפתחות דרמטית מהעת האחרונה. יש ראייה שמבססת את ההתפתחות הזאת והיא הושגה רק אתמול אחר הצהריים. ראייה נוספת שיש לחוקרים המחזקת את ההתפתחות הדרמטית יכולה לפתוח את החקירה למחוזות אחרים.

בתחילת השבוע נעצר בחשד למעורבות בפרשה גם משה ליאון, מי שהתמודד בעבר על ראשות עיריית ירושלים ונחשב למקורב לשר החוץ אביגדור ליברמן. ליאון הוא חבר מועצת עיריית ירושלים, וככל הנראה התכוון ליברמן להריץ אותו ברשימת ישראל ביתנו לכנסת בבחירות הקרובות.

מצוות ההגנה של משה ליאון נמסר כי הוא נחקר במהלך היום "ושיתף פעולה באופן מלא לכל אורך החקירה. החוקרים נהגו בו בצורה עניינית והוגנת, ובסוף החקירה הסכים ליאון לבקשת החוקרים למעצר בית של ארבעה ימים".

לפני שבוע נעצרה גם העוזרת של סגנית השר פאינה קירשנבאום, שנחקרה במשך שעות ארוכות. אתמול, במכתב חריג שהפנה היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין לקירשנבאום, הוא קבע כי לסגנית השר אסור להגיע למשרד הפנים או להפעיל סמכויות הקשורות לעבודתה למשך 30 יום. "הגעתך למקום תפגע באמון הציבור", כתב וינשטיין. המכתב פורסם לראשונה אמש במהדורה המרכזית.