העיד. ח"כ שמעון אוחיון (צילום: פלאש 90 הדס פארוש)
העיד במשטרה. ח"כ שמעון אוחיון | צילום: פלאש 90 הדס פארוש

חקירת החשד לשחיתות במפלגת ישראל ביתנו מסתעפת: חבר הכנסת שמעון אוחיון מהמפלגה מסר היום (שני) עדות בפרשה שקשורה לאיגוד הכדורסל ובחשד להעברת תקציבים לאיגוד תמורת טובות הנאה. במשטרה הבהירו כי לא מדובר בחקירה אלא במתן עדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצהריים שוחררו למעצר בית שני העצורים האחרונים בפרשה, מרדכי (מוצי) דהמן - ראש המועצה האזורית מגילות  - והלוביסט ישראל יהושע. השניים שוחררו למשך עשרה ימים למעצר בית בתנאים מגבילים. מקורביהם טוענים כי גם בימים האחרונים ניסו החוקרים לשכנע אותם להפליל חשודים אחרים.

אתמול דווח במהדורה המרכזית כי בימים האחרונים נחקר חשד למעורבותם של כמה בעלי תפקידים בבית היהודי בפרשה. מדובר במידע שהעביר עד מדינה שעמו נחתם הסכם רק בשבוע שעבר, ובקיא ומעורב היטב בפרטי החקירה. בשלב זה מדובר במידע ראשוני, להבדיל מהפרשיות האחרות שנחקרות כבר יותר משנה.

על פי המידע שהעביר העד, שני בעלי תפקידים בבית היהודי היו מעורבים בהעברת תקציבים באותה שיטה שנחשפה בפרשיות האחרות. עד כה ממצאי החקירה לא העלו קשר כלשהו שמוביל לבכירים במפלגה.

להב 433, ארכיון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות)
החקירה מסתבכת. משרדי להב 433 | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

החוקרים גייסו את רב המועצה?

במקביל, במשטרה מנסים לקדם את החקירה בדרכים יוצאות דופן בעזרת שחקני חיזוק. בשבוע שעבר זומן לחדר החקירות רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון, לא בתור חשוד בפרשת השחיתות, אלא במטרה לשכנע את אחד החשודים, ראש המועצה גרשון מסיקה, לשתף פעולה עם החוקרים.

"המשטרה לא שכנעה אותי להיות דובר שלה", אמר הרב לחדשות 2. "אני מוכן להודות שהגעתי לחדר החקירות, אבל מה שנעשה שם סמוי, בטח שלא ניתן לדבר עליו בעיתונות ובחדשות ערוץ 2". במשטרה סירבו להגיב לידיעה באופן רשמי לידיעה, אך גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי מסיקה רק ביקש להתייעץ ברבו.