ה"שיפוצניק" הפליל את סוחרי הסמים: מרחב יפתח של המשטרה פשט הבוקר (ראשון) על בתיהם של כ-60 סוחרי סמים באזור המרכז, לאחר פעילות סמויה של סוכן משטרתי באזור - שאפשרה את מעצרם של החשודים. הסוכן קיבל אות הוקרה מהמשטרה על פועלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסוכן התחזה לשיפוצניק והצליח לחדור אל מעוזם של סוחרי הסמים, ולרכוש את אמונם עד כדי כך שהם רבו ביניהם מי ימכור לו את הכמות היומית.

"זה לא בדיוק שאתה מגיע וישר מוכרים לך סמים, זו מערכת יחסים שאתה מפתח עם אנשים שמכירים אותך", סיפר הסוכן, בשנות ה-30 לחייו, שמשרת במשטרה כשש שנים. "סיפור הכיסוי שלך צריך להיות טוב מאד, שלכל שאלה תהיה תשובה. עד שהדמות שלי הייתה חלק מהנוף, המשיכו כל הזמן לשאול אותי מי אתה ומאיפה אתה".

אחת מעסקאות הסמים שביצע הסוכן
אחת מעסקאות הסמים שביצע הסוכן | צילום: דוברות המשטרה

במהלך הפשיטה הבוקר נעצרו גם שלושה נערים כבני 17. "הפליא אותי לפגוש שם קטינים במעמד הזה", הסביר הסוכן. "מאד כעסתי והתעצבנתי על המצב הזה שקטינים נמצאים בנוף הזה".

הסוכן נקרא למילואים - והמשיך בפעילות עם שובו

פעילותו של הסוכן הופסקה במהלך מבצע "צוק איתן" עם גיוסו לשירות מילואים. הסוכן שירת בתפקיד רגיש בצה"ל, אך למרות זאת חזר לפעילות תיעוד רכישות הסמים ברגע שהשתחרר.

תיעוד של אחת מעסקאות הסמים
"רבו מי ימכור לו סמים" | צילום: דוברות המשטרה

את אות ההוקרה העניקו לסוכן מפקד מרחב יפתח ניצב משנה דוד גז ומפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו, ששיבחו את הסוכן על עבודתו. "בתחבולות תעשה לך מלחמה", אמר נצ"מ גז. "אנו השוטרים לא נרשה לעבריינים לסחור בסמים ברחובות העיר, נפעל נגדם בכל דרך אפשרית".

"התחושה הייתה שהאירועים באזור התחנה המרכזית נהיים אלימים יותר", הוסיף גז. "ראינו שעל רקע מאבקי השליטה שם סוחרי הסמים מתחמשים והופכים אלימים יותר, דבר שהוביל בעבר לאירועי רצח".

במחלק הסוכנים של מרחב יפתח בראשות פקד שבתאי מאיר הפעילו סוכנים רק לפני מספר חודשים כדי להפחית את נגע הסמים באזור התחנה המרכזית. בעקבות הצלחת הפעולה, חזרו והפעילו סוכן נוסף מתוך הנחה כי תנועת הסמים באזור התחנה המרכזית החדשה תפגע אנושות.