יחסי היריבות המרים בין העיתונים החרדיים "יתד נאמן" ו"הפלס" רשמו היום (רביעי) שיא נוסף עם מעצרם של יותר מ-20 חשודים שפעלו בשירותה של מערכת "הפלס" בניהול מסע הפחדות נגד ראשי חברות במשק שהשקיעו תקציבי פרסום בעיתון המתחרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרסומים והמודעות בשני העיתונים החרדיים המובילים, הם הזירה שאליה מתנקזת המלחמה הפנימית בציבור החרדי. בחודשים האחרונים קיבלו מנכ"לים של חברות גדולות במשק מאות שיחות שבהן דרשו מהם המטרידים לעצור את תקציבי הפרסום המוזרמים לעיתון "יתד נאמן" ולהעבירם למערכת העיתון הצעיר יותר, "הפלס". "יש מקל ויש גזר, תבחרו מה שאתם רוצים", איים אלמוני על אחד ממנהלי החברות הגדולות במשק. "אתה סוחט ציבור שלם בהתנהגות שלך, ויש ציבור שלם שיסחט אותך בחזרה".

בתום חקירה שנפתחה בפרשה, נעצרו הבוקר יותר מעשרים צעירים חרדים בחשד שהפעילו את מערכת ההטרדות והאיומים בצורה מאורגנת. "אנחנו קוראים להם קווי טרור", מסבירה עו"ד לימור הלוי, המייצגת את מנהלי החברות שהוטרדו. "הקו החם שפעילי 'הפלס' היו מתקשרים אליו האלה, מקבלים רשימה של בכירים במשק, ומתקשרים אליהם עוד באותו היום. מדובר על עשרות ומאות של שיחות טלפון".

לא מדובר בתחרות כלכלית בלבד בין כלי תקשורת, אלא במאבק רחב בהרבה. "הפלס" הוא עיתונו של הפלג הליטאי הקיצוני יותר בהנהגת הרב שמואל אוירבך, שאנשיו נוקטים בקו תקיף בנושא גיוס בני הישיבות. הם שהחרימו בבחירות האחרונות את "יהדות התורה", וכאן הם נאבקים ב"יתד נאמן" המתחרה הגדול והוותיק שבשליטת מחנה הרוב בציבור החרדי, בהנהגת הרב שטיינמן.