חשוד בניצול מצוקתה של צעירה למעשים מגונים. חריב (צילום: אתר posta)
מוטי חריב | צילום: אתר posta

ניצב-משנה מוטי חריב, מפקד ימ"ר חוף במשטרה, הוא הקצין החשוד בביצוע מעשים מגונים במתנדבת - כך הותר היום (רביעי) לפרסום. זמן קצר לאחר מכן פיטר המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו את חריב מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי "הערב, מיד עם קבלת חומרי החקירה הראשוניים כנגד ניצב משנה מוטי חריב ולאחר קבלת חוות דעת של רמ"ח משמעת משטרת ישראל, היועץ המשפטי של המשטרה וראש אגף משאבי אנוש, החליט המפכ״ל, רב ניצב יוחנן דנינו, לפטר את הקצין ממשטרת ישראל, בכפוף לשימוע ולאישור השר לביטחון פנים. המפכ״ל ציין בהחלטתו שלא ימתין עד להשלמת החקירה בשל החומרה הרבה שהוא מייחס לחשדות לכאורה ובשל הנסיבות בהן התרחשו, בדגש על מועד ביצוען".

גורמים בכירים במטה הארצי אמרו אתמול כי חריב, שנחקר בחשד לביצוע מעשים מגונים במתנדבת צעירה במשמר האזרחי, אינו ראוי לשרת במשטרה. מתברר שהקצין הבכיר נפגש עם המתנדבת בלובי מלון בצפון הארץ ביום ראשון בשבוע שבעבר - מיד לאחר כנס החירום שכינס מפכ"ל המשטרה בנושא המשבר של צמרת הפיקוד בפרשת ההטרדות המיניות.

ניצב-משנה חריב השתתף אף הוא בכנס, שהתקיים במכללה הלאומית לשוטרים באזור בית שמש. מממצאי החקירה עולה כי מהכנס נסע להיפגש עם המתלוננת בבית מלון בצפון - שם על פי החשד ביצע בה מעשה מגונה.

אמש הודיעה המחלקה לחקירות שוטרים בהודעה רשמית שמפקד הימ"מ והמיועד לתפקיד מפקד מחוז ש"י, תת ניצב ש', אינו חשוד בשום עבירה. ההודעה הגיעה בעקבות פרסומים לפיהם תת ניצב ש' ידע על ההטרדות המיניות והמילוליות המיוחסות לניצב משנה י' מאגף התנועה, שנחקר גם הוא היום במח"ש - ולא דיווח על כך כפי שהתחייב. עם זאת, ייתכן שבקרוב יידרש ש' להעיד בעדות פתוחה בעניינו של ניצב משנה י'.

בינתיים מתעכב האירוע שהיה אמור להתקיים שלשום - מינויים של ארבעה קצינים בכירים לתפקידים חדשים. שניים מהקצינים אף צפויים להיות מקודמים לדרגת ניצב. במטה הארצי ממתינים לתעודת ההכשר של מח"ש שתאפשר לשר לביטחון פנים לחתום על המינויים והעלאות הדרגה, אך התעודה טרם הגיעה.