הותר לפרסום: רפי בן שלום, אחיינו של העבריין הבכיר מיכאל מור, נעצר בחשד לשני ניסיונות חיסול באמצעות הטמנת מטעני חבלה, לאחר חקירה ממושכת שניהלו שוטרי ימ"ר חוף וימ"ר צפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד ממטעני החבלה הונח ברכבו של תושב נהריה והאחר במכונית של אדם ממגדל העמק. המטענים נוטרלו טרם הפעלתם ובמזל איש לא נפגע. ההערכה במשטרה היא כי הרקע לשני ניסיונות החיסול הוא מאבקים בין כנופייתו של שמוליק הרוש, שפרש מארגונו של מור, לבין בן שלום.

לבן שלום ולשני עבריינים מוכרים נוספים מאזור הצפון הוצאו צווי מעצר כבר לפני כשבוע וחצי. אמש נתפס בן שלום בדירת מסתור בנהריה.

מיכאל מור במהלך הדיון בנצרת (צילום: חדשות 2)
מיכאל מור במהלך הדיון בנצרת | צילום: חדשות 2

המשטרה הביאה במהלך היום את אחיינו של מיכאל מור לבית המשפט השלום בנצרת וביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים. בהסכמת הצדדים הוחלט לבסוף שהוא יישאר במעצר שבוע נוסף. מיכאל מור עצמו, שמוגדר יעד בכיר של המשטרה, הגיע גם הוא לדיון. פרקליטיו של בן שלום, עורכי הדין יהלי שפרלינג ודורון נוי, מסרו כי מרשם מכחיש את החשדות המיוחסים לו. ‎

מור התגורר מספר שנים בדרום אפריקה לאחר שעזב את ישראל, אך לפני כחמישה חודשים הוא החליט לחזור ארצה. מיד עם נחיתתו בנתב"ג הוא נעצר על ידי השוטרים, אך שוחרר בהמשך. לפני תשעה חודשים אחיו של מור נורה למוות בנהריה.