התקיפה שעברה שלשום (שלישי) נ' לאור יום בתל אביב הותירה בה פצעים עמוקים. לצד הפחדים הכמעט משתקים מפני התוקף שנעמד מולה, ממשיכה לצרוב בה גם תחושת חוסר האונים שליוותה אותה בזמן שעשרות עוברי אורח שהבחינו באירוע האלים פשוט המשיכו בדרכם מבלי לנקוף אצבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נ', תושבת המרכז בשנות ה-30 לחייה, עשתה שלשום בבוקר את דרכה כבכל יום אל תחנת הרכבת, כאשר לפתע נפלה קורבן לתקיפה מינית אכזרית לעיניהם של עוברים ושבים. "פגשתי אותו במעבר החצייה וחשבתי שזה סתם בן אדם שרץ בבוקר", משחזרת נ' את רגע המפגש עם האנס. "אבל אז הוא רדף אחרי וצעק לי 'אני משוגע'. הרחוב היה הומה אדם. במשך עשר דקות מכוניות ואנשים עצרו, הסתכלו ואז המשיכו ללכת"
 
בתיעוד התקיפה, כפי שנקלט במצלמת אבטחה סמוכה, ניתן להבחין במספר עוברי אורח שחלפו על פני נ' בעודה צורחת ומתחננת לעזרה, ואז מפנים את הגב וממשיכים ללכת מבלי להושיט לה עזרה או להזעיק את המשטרה. "אנשים העדיפו לעבור למדרכה שממול", מספרת נ' באכזבה. "היו שתי מוניות שהאטו כדי לראות מה קורה, אבל אף אחד מהם לא עצר. ניסיתי לנופף לאנשים, לבקש מהם שייקראו לשוטרים. קראתי לעזרה ברוסית, עברית, אנגלית, אבל הם לא עשו שום דבר".

אחרי יותר מעשר דקות שבמהלכן זועקת נ' לעזרה, עצרה במקום אחת מעוברות האורח והחלה לדבר עם הצעיר. תוך שהיא מסיטה את תשומת לבו, הצליחה אותה אישה אמיצה להתקשר אל המשטרה שהגיעה למקום ועצרה אותו.

מחקירת החשוד מתברר כי מדובר בשוהה בלתי חוקי מגינאה. במהלך הדיון בהארכת מעצרו הבוקר, ביקשה עורכת דינו לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. היום יוגש נגדו כתב אישום חמור בגין ביצוע עבירות מין.