"זו תחושה של חוסר אונים. אני מוגבלת, אני לא יכולה לגונן על עצמי. לא ציפיתי שבמקום שבו אני באה לקבל טיפול רפואי - אצטרך להתמודד עם הטרדה מינית" - כך אמרה לחדשות 2 ש', מטופלת בבית החולים רמב"ם שבחיפה שטוענת כי נפלה קורבן לתקיפה על ידי איש צוות רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ש' סיפרה כי ביום חמישי בשבוע שעבר, יום לפני שנכנסה לניתוח מתוכנן, ביצע בה אחד האחים במחלקה שבה טופלה מעשים מגונים עת היו לבדם בחדר. מהרגעים ההם היא עדיין מתקשה להתאושש: "פשוט קפאתי במקום ורעדתי כולי. הרגשתי לבד, הרגשתי פשוט לבד. הוא דחף את ידו מתחת לבית השחי שלי, בזמן שהוא נצמד אליי ודואג להצמיד את איבר המין שלו לכף היד הפצועה שלי. כשהוא מסיים את מה שהוא עושה הוא אומר לי - 'היה לך נעים?' בחיוך מאוד זדוני".

נסערת, היא יצאה אל המטבחון, שם התקשרה לחברתה ולבת משפחה לספר להן את שחוותה. אלא שכאן לדבריה לא הסתיימו מעשיו של אותו אח בבית החולים: "תוך כדי הוא נכנס שוב למטבחון הוא עובר אותי תוך כדי שהוא מתחכך בי. עמדתי קפואה במקום ואז כשהוא יצא מהחדר הוא ליטף את הישבן שלי". זמן קצר אחר כך החליטה לדווח על התקיפה המינית לעובדת סוציאלית ולאחת האחיות במחלקה.

סחרו באיברים למען בצע כסף. אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

היא המשיכה: "ברגע שהעברתי את האינפורמציה הלאה הסתבר שעוד אחות ועוד אחות מבלי שציינתי את השם שלו - אמרו לי 'מדובר בזה וזה?' אמרתי 'כן, איך ידעתן?' אמרו לי 'את לא הראשונה. פשוט אף אחד לא מוכן לפתוח את הפה". אתמול, יום לאחר ששוחררה מבית החולים, החליטה לאזור אומץ והגישה תלונה בתחנת משטרת זבולון.

עורכי הדין דורי שוורץ ושיראל בר, שמייצגים את המתלוננת, אמרו כי "המעשים שמרשתנו מגוללת הם מעשים חמורים ביותר שלטענתה בוצעו בה על ידי אותו אח. החקירה נמצאת בראשיתה ואנו סומכים ידינו על המשטרה. אנחנו מקווים שבית החולים רמב"ם ישתף פעולה באופן מלא עם החקירה, על מנת שיוכלו למצות את הדין עם החשוד".

רמב"ם: מתייחסים בחומרה לתלונות או חשדות להטרדה מינית

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה כי "המרכז הרפואי רמב"ם מתייחס בחומרה רבה, ומטפל באפס סובלנות בכל תלונה או חשד להטרדה מינית. לצורך כך מנהלת השירות הסוציאלי של בית החולים מונתה לטפל באופן אישי בכל תלונה של הטרדה מינית. לגבי פרטי המקרה: המאושפזת סיפרה על המקרה לאחות שעירבה מיד את מנהלת
השירות הסוציאלי.

"מנהלת השירות הסוציאלי קיימה עם המאושפזת שיחה אישית ארוכה, שבמהלכה ניסתה לשכנע אותה להתלונן כדי שאפשר יהיה לזמן את העובד לבירור. המאושפזת סירבה ואמרה שבהנחיית עורך דינה היא לא מעוניינת להתלונן מול הגורמים המוסמכים ברמב"ם, רק במשטרה. המרכז הרפואי רמב"ם יסייע למשטרת ישראל לברר את המקרה מיד עם הפנייה אלינו".