אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות

החופשה של הקצין הבכיר תהפוך לתמידית? מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו סיכם היום (חמישי) עם הניצב שנחקר במח"ש, בחשד להתכתבות לא ראויה, על יציאתו לחופשה בת מספר ימים במהלך החקירה. ההערכה במשטרה היא כי הניצב, שהודה בחיזור אחר שוטרת תחת פיקודו, לא ישוב לתפקידו בשל המדיניות התקיפה של דנינו בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין נחקר במשך תשע שעות ושיתף פעולה עם החוקרים. בחקירה הוא הודה שחיזר אחר השוטרת, התכתב איתה בפייסבוק ובווטסאפ, וביקש להגיע איתה לקשר אינטימי. לכמו כן נחשף בחקירה כי לפני כשנתיים מפקדיה של השוטרת ביקשו שלא לשבצה למצעד החיים בפולין, אך למרות ההמלצה הקצין הבכיר התעלם מההמלצה וצירף אותה למשלחת - אליה גם נסע בעצמו.

לניצב מיוחסת הפרת אמונים, התנהלות לא ראויה וקשר פסול. עם זאת, במשטרה טוענים כי אין כאן היבט פלילי חמור ומובהק, ואפשר לדון בעבירות לכאורה במישור המשמעתי. חופשתו של הקצין הבכיר צפויה להתארך.

מכתב אנונימי הוביל לחקירה

הבוקר פרסם לראשונה כתבנו משה נוסבאום כי במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים נחקר במשך תשע שעות קצין משטרה בדרגת ניצב, בחשד להתנהגות שאינה הולמת.

הקצין הבכיר זומן לחקירה בעקבות מכתב אנונימי שנשלח למחלקה לחקירות שוטרים ולבכירים במשטרה, שבו ציטוטים מהתכתבות שנעשתה לכאורה בין הקצין לבין שוטרת - פקודה שלו.

בעקבות הממצאים האלו הוא זומן היום לחקירה באזהרה ושיתף פעולה עם חוקריו. המחלקה לחקירות שוטרים צפויה להמליץ למשטרה לטפל בניצב במישור המשמעתי לאחר שהגיעו למסקנה כי אין היבט פלילי בפרשה.