יוסף זוהר, בן 14 מחולון, הוא הנער שנדקר אתמול (רביעי) למוות במרכז המסחרי בעיר. בעוד שהמשטרה ממשיכה בחקירת האירוע הקשה, בני משפחתו של יוסף מתקשים לעכל את גודל האבידה. "הוא היה ילד מקסים ויפה, בוגר לגילו", אמרה הבוקר אמו. במקביל סיפר חברו לחדשות 2 Online כי הרקע לאירוע הטרגי היה לא יותר ממריבה על אופניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשהיא עדיין מתקשה לעכל את המציאות המרה, שיחזרה אמו של יוסף זוהר את הרגע שבו הזעיקו אותה. "ילדים מהשכונה צלצלו אליי ואמרו לי שיוסף נדקר במרכז", סיפרה. "רצתי לשם, אבל בזירה לא נתנו לי להיכנס. כבר לא היה מה לעשות, עד שפינו את הגופה משם לקח קרוב לשעתיים".

בשעות הלילה עצרה המשטרה שלושה חשודים במעשה, בני 16 ו-17, אך בהמשך הם שוחררו, לאחר שהתברר כי לא היו מעורבים בתקרית. מפקד מרחב איילון, ניצב משנה נתן בוזנה, הורה להקים צוות חקירה מיוחד לבדיקת נסיבות הרצח. עד כה טרם נעצרו חשודים.

אחיו של זוהר ספד לו בעמוד הפייסבוק שלו. "רק לפני כמה שעות צחקנו יחד, ועכשיו אנחנו בדרך לזהות את הגופה שלך", כתב. "היית רק בן 14, עוד לא עברת כלום וככה הלכת לי למקום שלא אוכל להחזיר אותך".

זירת הרצח בחולון, אמש (צילום: זק"א תל אביב)
זירת הרצח בחולון | צילום: זק"א תל אביב

"אח שלי הקטן, ילד יפה שלי, כל אות שנכתבת נופלת עוד דמעה, כל רגע שעובר אני רק מעכל שזהו, יותר לא תחזור, יותר לא יהיו כל אותם רגעים יפים שעברנו", הוסיף האח האבל. "יותר לא נטוס לאומן בראש השנה ביחד, יותר לא תיכנס הביתה בארבע בבוקר ותעיר את כל הבית. אני מצטער, מצטער שלא תמיד אמרתי לך כמה אני אוהב אותך וכמה אתה חשוב לי. כל דבר שלך בבית מזכיר לי אותך, נגמרו לי כבר הדמעות. יוסף זוהר, תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים, לעולם לא אשכח אותך אח קטן".

בשיחה עם חדשות 2 Online, סיפר הבוקר חברו של יוסף כיצד שמע על המקרה הקשה ועל הנסיבות שהובילו אליו. "אמרו לי שדקרו אותו בגלל אופניים", אמר. "היה על זה ריב ולכן דקרו אותו. הוא היה בן אדם טוב וחבר טוב".

האב אמר בבכי: "רוצה שיהיה קרוב"
"עוד לא עברת כלום". יוסף זוהר | צילום:

בן דודו של הנער קיבל את הבשורה המרה הבוקר בבית הספר. "סיפרו לי שהוא נרצח ולא האמנתי", סיפר. "אחר כך אבא בא וסיפר לי שזה נכון. הבנתי שזה הכול בגלל מריבה על אופניים, בן דוד שלי לא מוותר בקלות".

"סתם דקרו אותו, רצחו אותו, לקחו לו את הנשמה סתם", אמרה דודתו של המנוח. "אנחנו המומים, לא מאמינים. בשכונת ג'סי כהן יש פשע, איך אפשר בכלל לגדל פה ילדים? הם יוצאים לטרף פה". דודה נוספת של הנער מבקשת גם היא מרשויות הרווחה להתערב בנעשה בשכונה. "שתתעורר כל המערכת, שייראו מה קורה ברחובות", היא אומרת. "עשר דקות ונעלם הילד".

זוהר נמצא אמש ללא רוח חיים ברחוב התנאים בשכונת ג'סי כהן בחולון, לאחר שנדקר בפלג גופו העליון. צוותי ההצלה נאלצו לקבוע את מותו. שלושה חשודים במעורבות במעשה נעצרו ושוחררו לאחר שהתברר כי אינם קשורים למקרה, והמשטרה פתחה בחקירה.

הדיווח הראשוני על האירוע נמסר לגורמי ההצלה סמוך לשעה 22:00. הנער נמצא עם פצעי דקירה קשים במרכז מסחרי בשכונה. מתנדבי "איחוד הצלה" וצוותי מד"א החלו בביצוע פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. בתחילה העריכו במד"א כי הנער הוא בשנות ה-20 לחייו, אך בשעות האחרונות בוצע זיהוי של בני משפחתו.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv