המטפלת הסתירה את מות הקשישה שבה טיפלה - וברחה לארצה עם מיליוני שקלים: המטפלת לוצ'יה סרטיאן שטיפלה בקשישה גיזלה מויסה ז"ל זכתה באורח פלא לרשת ממנה בצוואתה את כל רכושה. עשרות אלפי שקלים, דירה יקרה בתל אביב וחפצים רבים הועברו אליה - והיא שבה עם ההון שקיבלה לביתה במולדובה. אבל אז התברר שמשפחתה של מויסה ז"ל כלל לא ידעו על פטירתה - וכי היחסים בין מויסה לבין המטפלת סרטיאן היו בעייתיים, וכללו גם אלימות לכאורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשפחה גילתה על מותה של גיזלה בהפתעה: "היא הייתה חסרת ישע. השכנה התקשרה להגיד לי שהיא נפטרה ושהיורשת היא המטפלת", סיפרה אחת מקרובות המשפחה. השכנים גילו על כך במקרה; אחד מהם ראה את בן הזוג של המטפלת משליך שקית חשודה מלאה במסמכים. כך התברר ש-5,000 אירו לפחות נשלחו למולדובה, לצד סכומים נוספים. 

 

הנוכלים (צילום: N12)
גיזלה וקרובת המשפחה | צילום: N12

בהמשך עלה מעדויות השכנים כי סרטיאן נהגה ככל הנראה להכות את מויסה ז"ל ולנהוג כלפיה באלימות. "הייתי שומע צעקות מהחלון", סיפר אחד השכנים. שכנה אחרת תיארה: "ראיתי את המטפלת מכה באגרופים את הגברת – התחלתי לצרוח: 'מה את עושה?'". מאז הספיקה המטפלת סרטיאן לעזוב את הארץ. היא העמיסה את תכולת הדירה על טנדר גדול - וברחה למולדובה.

השכנים הופתעו, כיוון שהעידו לטענתם במשטרה על כך שהמטפלת התעללה במויסה ז"ל. "אני רק רוצה שיהיה צדק לאותה גברת", אמר אחד השכנים. "לא מחפשים שום דבר מעבר לצדק. היא לא המשפחה שלי, היא רק אישה שלא היה איתה חסד ברגעיה האחרונים".

הנוכלים (צילום: N12)
המשפחה של גיזלה: גילו על המוות מהשכנים | צילום: N12

 

הנוכלים (צילום: N12)
המטפלת לוצ'יה סרטיאן - קיבלה את הירושה וברחה | צילום: N12

תגובת המטפלת לוצ'יה סרטיאן: "אני מופתעת מאוד מן השקרים שהופנו כלפיי לאחר מותה של גיזלה ז"ל, כאשר נודע לבני משפחתה שלא הותירה להם דבר. גיזלה הייתה חברה יקרה שעמה חייתי במשך 17 שנים בהרמוניה ובאהבה. עצוב מאוד שבמשך חייה בני משפחתה לא דאגו לשלומה ולא היו עמה בקשר בגלל סכסוך משפחתי. היא דאגה להזכיר לי פעמים רבות כי כאשר תלך לעולמה אינה רוצה שהם יידעו על לכתה, ושלא יגיעו להלווייתה".

"כחצי שנה לפני מותה, הייתה גיזלה חלשה וסבלה מכאבים עזים. פעם אחת הגיעה ניידת משטרה שהוזמנה על ידי שכנים בטענה של התעללות. השוטרים בדקו את העניין, וידאו כי אין מקרה אלימות ועזבו את המקום. מעולם לא נהגתי בה באלימות, אלא להפך – טיפלתי בה באהבה ובמסירות גדולה עד סוף ימי חייה".

תגובת משטרת ישראל: "כל תלונה על חשד לעבירה כלפי קשישים וחסרי ישע נבדקת ביסודיות, וכך היה גם במקרה הזה. בניגוד מוחלט לנטען, תלונה ודיווח אחד שהתקבלו במשטרה נבדקו וטופלו, הן בהיבט הפלילי והן בהיבט הרווחתי, ובמקרה זה לא נמצא חשד סביר לביצוע עבירה פלילית כלשהי מצד המטפלת".