התפתחות משמעותית נרשמה בחקירת רצח איש השב"ס יוחאי אבני בבנימין. אבני, בן 40, נמצא שלשום (שני) ללא רוח חיים ועל גופו סימני דקירה, בדירתו שהוצתה בגבעון החדשה. המשטרה חוקרת חשד לרצח. גם השב"כ מעורב בחקירה ונבדק אם מדובר ברצח על רקע לאומני. מכיוון שעל החקירה הוטל צו איסור פרסום, לא ניתן לפרסם את הפרטים החדשים מהחקירה.

אבני הותיר אחריו הורים ושלוש אחיות. היום בשעה 14:30 ייערך לו טקס אשכבה במועצה האזורית מבואות החרמון.

ניצן, אחותו, אמרה היום ל-N12: "שמענו שיש התפתחות בחקירה אבל אנחנו לא יודעים שום דבר רשמי. היום תיערך ההלוויה ואנחנו עסוקים באבל שלנו. אנחנו מחכים שהמשטרה והשב"כ יעשו את עבודתם ואנחנו סומכים עליהם. כרגע אין לנו שום תשובה חד-משמעית בנוגע למה שעלה בגורלו".

זירת האירוע בגבעון החדשה (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הרצח בגבעון החדשה | צילום: דוברות המשטרה

משפחתו של אבני מאמינה כי הרצח הוא על רקע לאומני אך בני המשפחה ממתינים לאינדיקציות חד-משמעיות שיעלו מהחקירה. "אחי יוחאי היה איש מדהים ואהוב", סיפרה ניצן. "לא היו לו אויבים, הוא היה האדם הכי טוב בעולם. אין איש שלא יעיד על כך".

אבני היה כלבן בשירות בתי הסוהר ושירת שם כ-20 שנה. בסוף השבוע הגיע למשמרת האחרונה שלו במחנה עופר. שלשום, אחרי שלא ענה לחבריו לעבודה, הם הגיעו לחפש אותו בדירתו. הדירה הייתה נעולה, ולאחר הגעת כוחות ההצלה והמשטרה נמצא אבני דקור בבטנו, בדירתו שהוצתה.

יהודה ברוינר, מזכיר היישוב גבעון החדשה, סיפר ל-N12 ששלשום בבוקר "התקשרו אליו והוא לא ענה. השכן שלו ניסה לפתוח את הדלת והיא הייתה נעולה, ניסו לפרוץ אותה וקראו לכיבוי אש ולמשטרה. נכנסו ומצאו את יוחאי ללא רוח חיים. בעלת הבית שלו מספרת שיוחאי בן אדם מאוד שקט ונחמד".