בבית החולים וולפסון נקבע מותו של יעקב טוחי, בן 50, שנורה באירוע אלימות בכביש הערב (שישי) ברחוב יהודה הימית ביפו. על פי החשד, הוא נורה במהלך עימות עם שוטר מג"ב במקום. כפי שניתן לראות בתיעוד, טוחי והשוטר מתעמתים על הכביש, עד שנשלף האקדח ונשמע צרור יריות ארוך.

זירת אירוע הירי ביפו (צילום: יפו 48)
זירת אירוע הירי ביפו | צילום: יפו 48

עדי ראייה סיפרו כי הגבר שנורה, מתנדב של מד"א ואיחוד הצלה, הגיע לזירת תאונת דרכים כדי לטפל בפצוע שכוב על הכביש, אלא שאז פרץ ויכוח בינו ובין שוטר מג"ב בחופשה. מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי הקורבן ככל הנראה דקר את השוטר - שירה בו. 

החשוד בירי, שנפצע קל בידו ככל הנראה מדקירה, פונה מהזירה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. בעקבות האירוע, ממשטרת ישראל נמסר כי המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירה נגד שוטר מג"ב שירה באזרח למוות.

תוך שעות: 3 נרצחים מירי בצפון

גבר בן 32 נורה למוות ו-4 נוספים נפצעו קשה הערב (שישי) באירוע ירי בכפר יאסיף שבצפון. בין הפצועים - ילד בן 3 שפונה במצב קשה. כלל הפצועים פונו למרכז הרפואי לגליל בנהריה. לאחר קבלת טיפול רפואי, מצבו של הילד התייצב ולא נשקפת סכנה לחייו. הרקע לאירוע: סכסוך בין גורמי פשיעה, המשטרה חוקרת.

בשעות הלילה (בין שישי לשבת) התרחש אירוע ירי נוסף, הפעם בעספיא הסמוכה לחיפה. מהזירה פונו שני פצועי ירי במצב אנוש. לאחר כמה שעות בבית החולים קבעו את מותם. נסיבות האירוע נחקרות על ידי המשטרה.