מח"ש הודיעה היום (רביעי) כי לא תיפתח חקירה פלילית בחשד לשיבוש הליכים בפרשת הירי ביובל קסטלמן בחודש נובמבר. "לאחר בחינת חומר הראיות והשתלשלות הדברים נמצא, כי התנהלות צוות החקירה אינה מגבשת חשד כי מי מגורמי המשטרה ביקש לשבש את הליכי החקירה", נמסר. נציגי המחלקה לחקירות שוטרים נפגשו היום עם בני משפחת קסטלמן ועדכנו אותם בהחלטה. 

מהראיות עולה כי מסקנתה השגויה של משטרת ישראל התבססה על חומר הראיות שהיה מונח בפניה באותה עת, אשר גרם לה להאמין בתום-לב ובכנות כי לא נמצאו קליעים בגופת המנוח", עוד נמסר ממח"ש. "בנסיבות אלה, הגם שמסקנה זו גרמה לתקלה קשה ולעוגמת נפש מרובה למשפחת קסטלמן, לא נותר כל ספק כי לא הייתה בבסיסה כוונה לשבש את הליכי החקירה".

לדברי מח"ש, במסגרת הבדיקה בוצע מגוון רחב של פעולות חקירה, ובהן גביית עדויות מגורמים רבים המעורבים באירוע, לרבות מהצוותים הרפואיים, הגורמים המשטרתיים השונים ובני משפחת קסטלמן.

משפחת קסטלמן מסרה באמצעות עורכי הדין דניאל חקלאי ועמית שלף כי היא "כואבת ומאוכזבת". "ביקשנו לקבל לידינו את מכלול הראיות, העדויות והסרטונים ממח"ש לצורך בחינת הגשת ערר על ההחלטה ליועצת המשפטית לממשלה".

כשבועיים לאחר הירי בקסטלמן, פרסמנו לראשונה ב-N12 כי בגופתו שהוצאה מהקבר לצורך נתיחה, נמצא קליע של רובה M16 ולפחות 2 רסיסי קליעים. מדובר בממצא שהגיע לאחר טענת המשטרה כי בגופתו של קסטלמן ז"ל כלל אין קליעים. מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הנחה אז את ראש אח"מ (אגף החקירות והמודיעין) ניצב יגאל בן שלום - לבחון את ממצאי הנתיחה ואת התנהלות החקירה.