בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (חמישי) את דקל ששונקר באונס ובעבירות מין חמורות נוספות. הפרקליטות האשימה את ששונקר שהתחזה לבעל מקצוע בתחומים שונים כדי "לעזור" לנשים, התקרב אליהן ורכש את אמונן - ואז ביצע את עבירות המין החמורות. הפרשה נחשפה לראשונה במאקו. 

"בית המשפט קבע כי הנאשם פעל באופן שיטתי לאתר נשים מוחלשות תוך שהוא הציג עצמו כמשפטן, מדריך קרב מגע, מטפל רגשי או מי שבידו לסייע להן כלכלית", כתבו בהכרעת הדין השופטים נתן זלוצ'ובר, דניאל בן טולילה וטל לחיאני שוהם. "חרף רצונו של הנאשם ללמד על עצמו כאדם פשוט, הסובל מחולאים רבים, העובד למחייתו ומבקש לסייע לזולת ככל שידו משגת, בפועל מדובר בנאשם מתוחכם, חד לשון, מניפולטיבי שלא בחל בשום דרך לצורך מימוש מאווייו המיניים".

תחקיר התוקף (צילום: צילום מסך)
דקל ששונקר | צילום: צילום מסך

הם הוסיפו: "הנאשם פעל, שלא לומר עבד, במשך תקופה באיתור מתלוננות מוחלשות דרך פרסומים ברשתות החברתיות (בעיקר באמצעות הפייסבוק) ומשאלו נמצאו, הפעיל עליהן מניפולציות תוך שימוש במצגי שווא, ניצול ציני של מצוקתן והכול תוך התעלמות מרצונן, ובלבד שיהא בכך כדי ליצור עבורו הזדמנויות להימצא ביחידות עם מי מהמתלוננות ובתוך כך לפגוע בהן".

השופטים סיכמו: "הנאשם נשא של נגיף ה- HIV. לשמחתנו, לא נמצאו ראיות לכך שמי מהמתלוננות נדבקה במחלה. בלי קשר לכך שעבירות המין נעשו, כמובן, שלא בהסכמת המתלוננות, הנאשם הורשע גם בעבירה של מעשה העלול להפיץ מחלה ביחס למתלוננת הקטינה, ואילו ביחס למתלוננות נשוא אישומים נוספים, הורשע בעבירה של ניסיון להפצת מחלה".

בית המשפט הרשיע את ששונקר בחמש עבירות אונס, בעבירת אינוס קטינה, במספר עבירות של מעשה מגונה, מעשה מגונה במרמה, ניסיון למעשה מגונה בכח, קבלת דבר במרמה, מעשה העלול להפיץ מחלה ושלוש עבירות של ניסיון למעשה העלול להפיץ מחלה.

בתום הדיון ציינה עו"ד מורן גז, מפרקליטות מחוז דרום שניהלה את התיק: "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות לפיה הנאשם פעל באופן שיטתי להפצת המחלה תוך ביצוע עבירות מין קשות במתלוננות. מדובר במתלוננות שרובן מוחלשות כלכלית ונפשית ואחת מהן אף הייתה קטינה במועד ביצוע העבירות בה".

עוד אמרה: "במקרה זה מלבד ההתמודדות עם השלכות האונס, נאלצו המתלוננות להתמודד גם עם החשש כי הן נושאות את נגיף האיידס בעקבות מעשיו של הנאשם. בית המשפט השמיע היום את קולן של המתלוננות שלא פעם קולן לא נשמע. אנו תקווה כי הכרעת הדין תסייע למתלוננות להתחיל ולשקם את חייהן".