בחודש שעבר עצרה המשטרה שלושה צעירים בשנות ה-20 לחייהם תושבי הכפר עין נקובא, הסמוך לירושלים, בחשד לאונס קבוצתי באילת של בת 19, שאותה פגשו במועדון. המשטרה פתחה אז בחקירת בזק בעקבות תלונה חמורה שהגיש אביה של הצעירה, שטען בפני החוקרים שביתו שבה לביתה לאחר בילוי חברתי בעיר עם חבלות בגופה. אולם הבוקר (שלישי) אנו מפרסמים לראשונה ב-N12 כי שלושת החשודים - שוחררו לביתם. 

במשטרה חשדו אז כי שלושה שהכירו את הצעירה במועדון בעיר, ניצלו את מצבה, הובילו אותה לחדר בבית מלון לפנות בוקר ושם ביצעו בה עבירות מין. בהמשך, היא ביקשה מאביה להזמין לה מונית, וכשחזרה הביתה הוא הבחין במצבה והזמין ניידת משטרה.

לאחר מעצרם אמרו במשטרה כי מדובר "במקרה חמור באכזריותו". לחשודים יוחסו עבירות מין ואלימות חמורות ובהן אונס שבוצע בצוותא תוך תקיפה אלימה של הקורבן וניצול מצבה. "מיד עם קבלת הדיווח הראשוני התחלנו בפעולות חקירה מאומצות ואנו משקיעים את מירב המאמצים והמשאבים על מנת להגיע לחקר האמת, וכל זאת תוך הפגנת רגישות ואמפתיה כלפי מצבה של הנפגעת", נמסר מהמשטרה אז.

בסיום החקירה התיק הועבר לעיון הפרקליטות במחוז הדרום, אומנם טרם התקבלה החלטה אם להגיש כתב אישום נגד המעורבים. השחרור של החשודים לביתם, הדחייה בהגשת כתב האישום ואי-הבקשה למעצרם עד לתום ההליכים, עשויים להצביע על קשיים בהחלטה על הגשת האישום.

עו"ד בן מעוז
עו"ד בן מעוז, שמייצג שניים מהחשודים

עו"ד בן מעוז, סנגורם של שניים מהחשודים, מסר בתגובה: "כפי שטענתי מהיום הראשון, מרשיי חפים מפשע וכל 'חטאם' הוא שהם ערבים. מדובר בתלונת שווא שהוגשה ממניע לאומני-גזעני - לאחר שאביה של המתלוננת התוודע לכך שביתו קיימה יחסי מין עם בחור ערבי. חשוב לומר בצורה ברורה ושאינה משתמעת לשני פנים - כל מערכת היחסים בין מרשיי למתלוננת הייתה בהסכמה מלאה ומרצונה החופשי". 

"טענות המתלוננת ואביה לא נכונות, לכן מרשיי שוחררו לחופשי לאחר כחודש במעצר", הוא המשיך. "תיק החקירה קרס, אך עם זאת למרשיי ייקח עוד זמן רב להתמודד עם הנזקים הקשים שנגרמו להם בעקבות אותה תלונה זדונית שהרסה את חייהם ופגעה בשמם הטוב".