פרסום ראשון: הפרקליטות לא תגיש כתב אישום נגד החשוד ברצח זוגתו בדירתם ברמת-גן באירוע שהתרחש בינואר 2022. האישה נמצאה מחוסרת הכרה באמבטיה, שוטרים ממשטרת דן שהוזעקו לזירה עצרו אז בן זוגה בחשד לרציחתה. אולם, היום (חמישי) אנחנו מפרסמים לראשונה ב-N12 כי התקבלה החלטה בפרקליטות שלא להגיש כתב אישום נגד החשוד - בטענה כי אין די ראיות מספקות להעמדה לדין.

זה קרה לפני למעלה משנתיים - אישה בת 27 נמצאה ללא רוח חיים בדירה ברמת גן, בן זוגה בן ה-32 נעצר בחשד לרצח. במד"א קיבלו אז קריאה סביב השעה 22:30 לדירה ברחוב ביאליק בעיר, ושם מצאו הצוותים את בת ה-27 מחוסרת הכרה. זמן קצר לאחר מכן, נאלצו החובשים והפרמדיקים שהוזעקו לקבוע את מותה.

"סביב השעה 22:00 שמענו שאגות, פתחנו את הדלת וראינו את החשוד", סיפרה אחת השכנות של הזוג לאחר האירוע הקשה, "הוא אמר שהוא צריך עזרה, בעלי עלה למעלה וראה את האישה. בן זוגה היה בלחץ, אמר ששמע את המים זורמים הרבה זמן והלך לבדוק".

שכנים נוספים בבניין שבו התגורר הזוג מספרים כי הגבר היה בהלם, החל לדפוק על הדלתות וצעק לעזרה. אחד השכנים תיאר: "הוא התחיל לצעוק - 'אני לא יודע מה קרה, היא הייתה במקלחת, ונראה לי זה המפרקת, היא בלי דופק'. הוא היה בהיסטריה מטורפת. ואז הוא שתק".

ההחלטה שלא להגיש כתב אישום מגיעה בניגוד למה שעלה אז בדיוני הארכת המעצר של החשוד, ובהם נטען על ידי נציג המשטרה כי "החשד למוות לא טבעי התחזק". נציג המשטרה אמר כי פעולות החקירה שבוצעו הביאו לכך שהחשדות המיוחסים לבן הזוג התעצמו - כך גם דו"ח הנתיחה שהתקבל מאבו כביר.

המשטרה אף טענה כי יש לה אינדיקציה לרקע פסיכיאטרי של החשוד וביקשה מהשופט לשלוח אותו לבדיקה. "החשד התעצם עד מאוד, יש אינדיקציה יותר ברורה למוות לא טבעי ולא תאונתי", אמר נציג המשטרה שהסביר כי הוא מתבסס גם על ממצאי הזירה וגם על הממצאים שהגיעו מהמכון לרפואה משפטית.

השופט אור מיימון אמר בהחלטתו כי מצד אחד החשד למוות לא טבעי גדל, אך לא נצברו די ראיות מספקות. "חשד סביר נקבע בדיון הקודם, אז חשבתי שהחשד די לאותה עת. מהמסמכים שנחשפו לעיניי היום ומתוכם דו"ח הנתיחה עולה אינדיקציה משמעותית יותר שישנו חשד של ביצוע העבירה המיוחסת", אמר השופט. "מנגד, יש ראיות שהצטרפו לתיק אשר יש בהם שהחשד לא גדל בעוצמה גדולה".

עורכי דינו של החשוד טענו באותה העת כי "גם אם היה פה מוות לא טבעי, זה לא אומר שהלקוח רצח את המנוחה. אנחנו בטוחים שבית המשפט יבדוק אם החקירה מתנהלת בצורה מדויקת - אנחנו בונים על שיחרור בתיק הזה". כעת, השיחרור הפך לאי העמדה לדין.

מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) נמסר: "לאחר בחינה מעמיקה ויסודית של חומר הראיות בתיק שנאסף על ידי המשטרה, לרבות עיון בחוות הדעת הפתולוגית, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי קיים ספק בדבר מעורבותו של החשוד במותה של המנוחה וכי אין די ראיות ברמה הנדרשת במשפט הפלילי להעמדתו לדין".

עורכי דינו של החשוד מסרו: "חשוב לציין כי להגנה היה ברור כל העת כי לחשוד שהוא אדם אהוב על כל סובביו, ללא עבר פלילי - לא היה כל קשר לחשדות שיוחסו לו, ובטח לא מניע לרצח בת זוגו או ראיות שיתמכו בתזה שהייתה מסוכנת כ"כ לחייו בפרט ולכל אדם בכלל. כאמור אנו שמחים שלאחר עבודת סנגוריה ראויה קיבל החשוד את יומו בבית המשפט ויוכל לשוב לחייו, ובכך נחסך עוול גדול ומיותר מהחשוד".