חבר נבחרת ישראל ברכיבה על אופני כביש, גיא תימור, נהרג הבוקר (חמישי) מפגיעת רכב בצומת נהורה, סמוך לקריית גת. האדם ברכב, על פי החשד, נהג תחת השפעת אלכוהול ולאחר שרישיונו האישי נשלל.

בשעה 08:00, נקראו כוחות המשטרה למושב רווחה הסמוך לקריית גת בעקבות דיווח על רכב משתולל שמסכן את הולכי הרגל והנהגים האחרים בסביבה. הניידות שהגיעו למקום איתרו את הרכב תוך שהוא נוסע בפראות, והשוטרים הורו לו לעצור בצד הדרך.

הנהג לא נשמע להוראות השוטרים והחל להימלט, תוך שהוא יוצא משטח המושב לכביש הראשי. שם, על פי החשד, פגע בתימור בעת שרכב על אופניו. מותו נקבע בזירה על ידי צוותי רפואה שהוזעקו למקום.

תימור, בן 21 ממושב יד נתן הסמוך לקריית גת, קיים אימון בוקר לפני תחרות גרנד-פרי בצ'כיה שבה אמור היה להשתתף יחד עם שאר חברי הנבחרת.

סגן אלוף ישראל באופני כביש, גיא תימור נהרג  (צילום: איגוד האופניים)
סגן אלוף ישראל ברכיבת אופני כביש, גיא תימור, שנהרג בתאונת דרכים | צילום: איגוד האופניים

החשוד בדריסה, צעיר בשנות ה-20 לחייו, המשיך להימלט עד שנעצר על ידי השוטרים והועבר לתחנת המשטרה לחקירה.

על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, החל משנת 2024 נהרגו 193 אנשים בכבישי ישראל.

באיגוד האופניים בישראל מסרו בעקבות האירוע, שבו נהרג חבר נבחרת ישראל ברכיבה גיא תימור: "אנו המומים וכואבים את מותו של גיא היום בעוד תאונה מיותרת. ביחד עם כל קהילת האופניים בישראל אנו משתתפים בצער המשפחה מועדון IGP. אנו מקווים כי רשויות החוק יטפלו בנהג הפושע על מנת שהמקרה יהווה הרתעה לעתיד. אנו קוראים לרשויות להתחיל ולהשקיע בתשתיות רכיבת אופניים, על מנת למנוע מקרים כאלה בעתיד".