המשטרה בוחנת פתיחה בחקירה נגד חברת הכנסת מהעבודה נעמה לזימי, בגין מעשיה במחאה נגד הממשלה, כך נודע הערב (שלישי). במשטרה טוענים כי בהפגנה בתל אביב במוצאי שבת האחרונה, לזימי תועדה חוסמת יחד עם המפגינים את נתיבי איילון, מציתה מדורות על הכביש וחוסמת אוטובוס שהוביל מפגינים עצורים. מאגף החקירות והמודיעין של המשטרה טרם התקבל מענה סופי לגבי פתיחה בחקירה.

לזימי מסרה בתגובה בשיחה עם N12: "קיבלתי את העדכון על כך מהעיתונאים, לא מהמשטרה. יש חסינות פרלמנטרית, הם לא יהלכו עליי אימים. אני אעמוד עם משפחות החטופים באיזה ציר שלא יעמדו. הם מוזמנים להראות לי איך הפרעתי לשוטר במילוי תפקידו". 

נעמה לזימי בהפגנת משפחות חטופים (צילום: תומר אפלבאום, הארץ)
נעמה לזימי בהפגנת משפחות חטופים | צילום: תומר אפלבאום, הארץ

במפלגת העבודה הגיבו: "משהו רע מאוד עובר על משטרת ישראל מאז שנחטפה בידי הפירומן והעבריין המורשע בן גביר. עומדים ועומדות מאחורי חה"כ לזימי וכל חברי וחברות הכנסת של העבודה, שמשתתפים באופן קבוע במחאה נגד ממשלה רעה ומסוכנת שמוליכה אותנו לאבדון. נמשיך להשמיע את קולנו יחד עם עם ישראל ללא מורא".

יאיר גולן שמתמודד על ראשות העבודה הוסיף: "אני גאה בחה"כ נעמה לזימי. נעמה היא חברת כנסת מסורה, חרוצה ומובילה ובעלת רקורד עשיר של פעילות בתחומי הכלכלה, החברה והדאגה לדמוקרטיה ושלטון החוק. משטרת בן גביר מתעמרת במפגינים בניגוד לחוק ובניגוד להחלטות בית המשפט. נעמה לזימי, גלעד קריב, אפרת רייטן, אני וכל מי שהמדינה יקרה לליבו נמשיך לתמוך ולסייע לכל המפגינות והמפגינים הנפגעים מהאלימות המשטרתית שכל מטרתה לשאת חן בעיני שר שהוא עבריין מורשע".

מכון זולת התייחס לסוגיה ומסר: "הבוקר קיימה חה"כ לזימי דיון בוועדה שיזמה יחד עם מכון זולת דיון בנוגע לאלימות המשטרתית. בדיון הועברה ביקורת קשה על משטרת ישראל גם על ידי מנכ"לית זולת עינת עובדיה. הערב משטרת ישראל מבצעת חקירת נקמה פוליטית במי שמנסה להילחם בבריונות והאלימות המשטרתית. זהו כתם על משטרת ישראל וסכנה אמיתית לדמוקרטיה. מכון זולת מחזק את חה"כ נעמה לזימי, המשיכי להיאבק למען הדמוקרטיה הישראלית".