המחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד שוטר מג"ב שרצח את יעקוב טוחי ז"ל לפני כשלושה שבועות ביפו. מכתב האישום שהוגש באמצעות עורכות הדין הילה אדלמן ושקד דהן מהמחלקה, עולה כי התקרית ארעה כשהשוטר שלא היה בתפקיד, נהג ברכבו ברחוב פקוק.

"יעקב טוחי ז"ל, ששימש כחובש מתנדב בארגון איחוד הצלה, רכב על קטנוע והגיע סמוך אליו. לאחר שטוחי פנה אל השוטר ואמר לו 'אחי, תתקדם', השיבה לו אימו של השוטר שישבה לידו כי אין באפשרותו להתקדם בגלל הפקק", נכתב בהודעת מח"ש. "לאחר שטוחי המשיך לדרוש כי השוטר יתקדם מעט עם רכבו, התפתחו חילופי דברים בין השניים, שבמהלכם יצא השוטר מהרכב וניגש אל טוחי שירד מהקטנוע שלו". 

סיקור N12

"בשלב זה, הכה טוחי את השוטר בפניו, והשוטר בתגובה הפיל אותו על הכביש, רכן מעליו, והכה אותו כשניסה להשתחרר מאחיזתו", הוסיפו במח"ש. "לאחר שעוברי אורח ניסו להפריד בין השניים, התרחק השוטר מעט, וטוחי שהתרומם על ברכיו הוציא מכיס מכנסיו סכין. השוטר המשיך להכות את טוחי, בתוך שהוא נדקר בכף ידו ובגבו מהסכין, עד שהדף אותו, והסכין נפלה מידו".

"לאחר שעוברי האורח הפרידו ביניהם, נוצר מרחק של כארבעה מטרים בין השניים. למרות שטוחי היה מרוחק מהשוטר, ללא הסכין בידו ומבלי שהיווה כל סכנה לו או לסובבים אותו, שלף השוטר את אקדחו, פילס את דרכו בין עוברי האורח, וממרחק קצר ירה לעבר פלג גופו העליון של טוחי ארבע יריות רצופות, ומיד לאחריהן חמש יריות רצופות נוספות. כתוצאה מהירי נפצע טוחי ונפל על הכביש. כשתי שניות לאחר מכן, ירה בו השוטר יריה נוספת".

במחש תיארו: "מיד לאחר הירי, התהלך השוטר בקרבת מקום, מבלי להושיט כל סיוע רפואי לטוחי. לאחר מכן, ניגש למדרכה סמוכה, חבש כובע משטרתי על ראשו ועטה מסכת הסוואה. גם לאחר הגעת כוחות הביטחון וההצלה למקום, המשיך השוטר לאחוז באקדחו וכיוון אותו לעבר עוברי אורח שניסו להתקרב אליו. כתב האישום מייחס לשוטר עבירה של רצח בכוונה. המחלקה לחקירות שוטרים ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של השוטר עד לתום ההליכים".